اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه

اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه

موضوع اگر پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه، این روزها به شدت برای دختران تبدیل به یک دغدغه اساسی شده است. با توجه به اینکه عشق و احساسات مرتبط با آن برای بسیاری از افراد دغدغه‌ای مهم در زندگی است پس باید نشانه ها و علائم عشق را نیر شناخت تا بتوان انتخابی درست داشت. به همین جهت ما در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر پاسخ دادن به سوال اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه،  اشاره‌ای به نشانه های عشق در پسران نیز داشته باشیم؛ پس این مطلب را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

رفتارهای یک پسر عاشق چیست؟

رفتارهای یک پسر عاشق عبارت است از:

ارتباط چشمی عمیق

ارتباط چشمی یکی از روش‌هایی است که مردان بصورت غیرکلامی از طریق آن علاقه خود را نشان می‌دهند. درک نگاه مردان کار خیلی سختی نیست. معمولاً مردان عاشق نمی‌توانند چشمان خود را از شما بپوشانند. این کار به معنای زل زدن‌های طولانی و اذیت‌کننده نیست، بلکه نگاه‌های کمتر از صدم یا هزارم ثانیه و توام با شرم است. همچنین چشم‌ها دروازه‌ای منعکس کننده روح هستند. در این شرایط، معمولاً پسران عاشق، مردمک چشمشان گشاد‌تر شده و با علاقه شدید‌تری به شما نگاه می‌کنند و این نشانه‌ی علاقه‌ی شدید فیزیکی او به شما است. اگر دیدید که طرف مقابلتان دائماً سرش را به اطراف می‌چرخاند و به شما نگاه نمی‌کند، احتمال دارد که او شما را دوست نداشته باشد.

یکی از رایج‌ترین نشانه‌هایی که یک پسر به شما علاقه دارد، این است که در طول قرارملاقات زیاد به شما نگاه می‌کند. اگر پسر مورد نظرتان زیاد به صورت شما نگاه می‌کند یا  به صورت کلی تماس چشمی طولانی مدتی با شما برقرار می‌کند، این نشانه آن است که او به شما علاقه مند است.

زبان بدن

اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه ؟ فقط با مشاهده دقیق حرکات بدنی می‌توانید بسیاری از افکار و احساسات فرد را درک کنید. در واقع، این چیزی است که بسیاری از زنان متوجه آن نشده‌اند. بهتر است بدانید که زنان بیش از ۵۰ نشانه مختلف بدنی دارند که نشان‌دهنده علاقه آنها به مردان است ، اما برای مردان، تنها ۱۰ نشانه وجود دارد. بنابراین، تعداد کمتری علامت وجود دارد که بتوانید بفهمید آیا یک پسر شما را دوست دارد یا نه.  این به این معناست که فقط با چند علامت اصلی می‌توانید به راحتی متوجه شوید که مردی علاقه‌مند است یا نه! تنها کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید زبان بدن او چه میگوید. مرد عاشق خودش را متمایل به شما قرار می‌دهد و دوست دارد در نزدیکی شما بشیند و این نشانه‌ی بزرگی برای دوست داشتن شماست.

به او لبخند می‌زند

لبخند یکی دیگر از دلایل دوست داشتن شماست. مردان زمانی که در کنار کسی هستند که دوستشان دارند خوشحال می‌شوند و هنگامی که در کنار دختری هستند، لبخندی از روی علاقه می‌زنند که پنهان کردن آن غیرممکن است. این یک واکنش ناهشیار نسبت به لذت درونی در فرد مورد نظرتان است که وقتی با شماست، به خوبی می‌تواند احساس می‌کند. وقتی پسری شما را دوست دارد، غیر ممکن است که لبخند نزند پس اگر به شما میگوید که زمانی که در کنار شماست، روحیه خوبی دارد، این نشانه بزرگی است که به شما علاقه مند است.

خودش را اراسته می‌کند

برای اینکه بفهمید آیا واقعاً او شما را دوست دارد یا خیر، به ظاهر او توجه کنید. آیا زمانی که شما را می‌بیند، خودش را مرتب می‌کند؟ آیا پیراهن خود را درست می‌کند؟ موهایش را مرتب می‌کند؟ این‌ها علامت‌های روشنی است که او می‌خواهد جلوی شما جذاب به نظر برسد و به دلیل این که به شما علاقه دارد، می‌خواهد شما را جذب کند.

خودنمایی کردن

یکی از نشانه‌های دیگری که مییشه در جواب سوال اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه ارائه داد و نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی شخص به شما است، خودنمایی است. اغلب مردان به طور ناخودآگاه تمایل دارند که توانایی‌های خود را به نمایش بگذارند تا شما را جذب خود کنند، زیرا ذاتا به عنوان قهرمان و محافظت کننده برای زنان خود را تصور می‌کند. پس اگر فردی را مشاهده کردید که در حال نمایش توانایی‌های خود است، احتمالاً به شما علاقه‌مند است.

از خودگذشتگی می‌کند

از خود گذشتگی در یک رابطه عاطفی به صورت افراطی می‌تواند عواقب منفی داشته باشد. مهم است که هر دو طرف در رابطه به اندازه‌ی یکسان مشارکت کنند و نسبت به یکدیگر احترام گذاشته شود. ارتباط موثر و سالم در یک رابطه نیازمند همکاری، توجه و حساسیت به نیازهای همدیگر است. در نهایت، ارتباط دوسویه، احترام به همدیگر و پذیرش موجودیت هر دو فرد مهم است.

تماس چشمی

تماس چشمی یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در مورد یک مرد مورد توجه قرار گیرد. بسیاری از مردان سعی می‌کنند زمانی که شما به آن‌ها نگاه نمی‌کنید، مخفیانه به شما نگاه کنند. بنابراین اگر وقتی نگاهتان می‌کند، نگاهش کنید، با اطمینان و اعتماد به نفس بیشتری به شما نگاه خواهد کرد و ارتباط چشمی با شما را حفظ می‌کند.

اگر می‌خواهید بررسی کنید که اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه، این کار را امتحان کنید: حدود 3 تا 4 ثانیه به صورت او نگاه کنید، و سپس بعد از 1 ثانیه اگر تماس چشمی برقرار شد و بیش از 3 ثانیه طول کشید، قطعاً علاقه‌مند است. چشم های یک مرد می‌توانند احساسات زیادی را نشان دهند. از برقراری تماس یا بیان هوشیاری تا نحوه توجهش در گفتگوها، همه اینها نشان‌دهنده‌هایی از علاقه و احساسات او می‌باشد. برای مثال، اگر هنگامی که با شماست، تلفن همراهش را خاموش کند یا از آن استفاده نکند، این نشانه‌های قوی از علاقه‌اش به شماست. از طرف دیگر، اگر یک پسر هنگام ملاقات همیشه به گوشی خود نگاه کرده و به شما توجه نکند، احتمالاً علاقه‌ای به شما ندارد.

با شما درد و دل می‌کند

بیشتر مردان وقتی علاقه‌ای به یک دختر دارند، چه کارهایی انجام می‌دهند؟ یا بهتر است بگوییم بیشتر در مورد چه موضوعاتی صحبت می‌کنند؟ او با شما درد دل می‌کند. اگر یک مرد مسائل شخصی خود به شما بگوید، مخصوصا اگر به هیچ کس حتی اعضای نزدیک خانواده خود نگفته است، این یک نشانه واضح و اصلی است که او شما را به عنوان یک همدم و پارتنر می‌بیند. او بخش آسیب‌پذیر خود را به اشتراک می‌گذارد و به شما اعتماد می‌کند. مردان به اندازه‌ی زنان مشکلات و مسائل خود را بازگو نمی‌کنند، اگر یک ‌مرد این کار را کرد، یعنی او شما را دوست دارد و می‌تواند به شما اعتماد کند.

موضوعات مرتبط : وقتی مردی بفهمد زنی دوستش دارد

از در کنار شما بودن لذت می‌برد

وقتی مردی شما را دوست دارد، از کنار شما بودن لذت می‌برد و این لحظات را جزو بهترین و شادترین لحظات خود می‌داند، یعنی توجهی ویژه به شما دارد. البته باید ذکر کرد که داشتن یکی از این نشانه‌ها به تنهایی نمی‌تواند نشان دهنده عشق به شما باشد. او فقط ممکن است با شما راحت باشد ولی عاشق نباشد. لذا برای نشان دادن عشق به شما، چندین نشانه باید همزمان ظاهر شود.

مکالمه شما ادامه پیدا می‌کند

مکالمات شما به طور طبیعی جریان می‌یابد. آیا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید با کسی ارتباط برقرار کنید اما نمی‌دانید از چه کلماتی استفاده کنید؟ این رویداد می‌تواند برای همه اتفاق بیفتد. بنابراین، وقتی کلمات زیادی برای گفتگو دارید و احساس می‌کنید که مکالمه می‌تواند ادامه پیدا کند، این یک نشانه خوب است. زمانی که نیاز نیست که شما نقش بازی کنید و با شما ارتباط خوبی دارد، یعنی اوضاع خوب است.

از شما بسیار تعریف می‌کند

وقتی یک پسر به شما می‌گوید “شما شگفت‌انگیز، جذاب یا خاص هستید”، منظورش چیست؟ این یک تعریف در جواب سوال اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه است  و او می‌خواهد شما بدانید که او در مورد شما چه احساسی دارد. او مسائل مربوط به شما را دوست دارد و از بیان هیچ کدام از آن‌ها نمی‌ترسد!  وقتی یک پسر می‌گوید شما “زیبا، بی‌نقص، بهترین” و غیره هستید، به این دلیل است که او شما را فردی خاص می‌داند و می‌خواهد شما او را بشناسید. البته یادتان باشد که فوراً تحت تأثیر این جملات قرار نگیرید، چون ممکن است حرف‌های او واقعی نباشد. باز هم بهتر است صبر کنید و نشانه‌های دیگر را هم ببینید.

شما را خوشحال می‌کند

او سعی می‌کند شما را خوشحال کند. اینکه مردان از شاد کردن زن مورد علاقه‌شان لذت می‌برند و تمام تلاششان را می‌کنند تا لبخند بر لبان شما بنشیند و روحیه‌ی خوبی برای شما ایجاد کنند، به این دلیل است که آنها انرژی شما را دوست دارند و می‌خواهند به شما هدیه دهند. این می‌تواند از تمجید از شما گرفته تا خریدن شکلات مورد علاقه‌تان یا بردن شما به یک پارکی که همیشه درباره‌اش صحبت می‌کردید، باشد. او تمام تلاشش را می‌کند تا منبع خوشبختی در زندگی شما باشد.

درباره آینده با شما صحبت می‌کند

اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه؟ مواردی مانند صحبت کردن درباره بچه‌ها یا برنامه ریزی در مورد آینده‌ای که قرار است با هم زندگی کنید یکی از جواب‌های واضح به این پرسش بوده و واضح است که شما بخشی از تصورات او هستید. ممکن است مردان با طراحی آینده‌ای درخشان برای خود و شما، به نظر برای دست‌کاری احساسی و اغوا کردن شما بپردازند، پس باید مراقب آن‌ها باشید. وقتی که شما و او در یک رابطه‌ی طولانی‌مدت هستید و او شروع به صحبت در مورد بچه‌دار شدن، زندگی مشترک یا هدف مشترک می‌کند، واضح است که او در حال برنامه‌ریزی برای آینده‌ای جدید است. هر چه را که او به عنوان آینده خود می‌بیند، شما به وضوح بخشی از آن هستید. این می‌تواند یک نشانه نهایی برای شروع یک فصل جدید از زندگی باشد.

موضوعات : پسرا وقتی عاشق میشن به چی فکر میکنن

حافظت کردن

مردان دوست دارند از کسی که نسبت به ان حس دارند حفاطت کنند. انگیزه بیولوژیکی در مردان باعث می‌شود که ناخودآگاه از زنی که دوستش دارند مراقبت کنند. وقتی در جمع، احساس محافظت از شما نشان می‌دهد به این معنا است که او شما را دوست دارد. پسر عاشق می‌خواهد قهرمان شما باشد. او تمام تلاش خود را می‌کند تا به چشم شما یک قهرمان به حساب بیاید. این موضوع نیز در غریزه مردان می‌باشد و حس خوبی به آن‌ها می‌دهد، که شما با غرور و افتخار به او نگاه کنید. پس اگر دیدید که مردی در تلاش است تا نیازهای شما را برطرف کند، می‌توان حدس زد که به شما علاقه‌مند است.

از ابراز علاقه به شما ترسی ندارد

یکی از رفتارهای آشکار یک مرد عاشق و جواب پرسش اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه؟ در جمع این است که به هیچ عنوان ابراز احساسات  در حضور دیگران ترسی ندارد و علاقه مند است تا شما را در آغوش بکشد و دستتان را بگیرد. او به ظاهر خود رسیدگی می کند، شاید حتی فرد شلخته ای باشد و اغلب اوقات به ظاهر خود اهمیتی ندهد، ولی در مقابل شما تلاش می کند فرد خوشتیپ و آراسته ای باشد. علاوه بر این در جمع از شما تعریف می کند؛ او متوجه تغییرات خود می شود، شما را تحسین می کند و باعث می شود که شما حس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

مسائل خصوصی خود را با شما به اشتراک بگذارد

اگر یک مرد به موضوعاتی مانند مشکلات با دوستان یا در محیط کار، مسائل خانوادگی، وضعیت مالی یا مشکلات روانی اشاره می‌کند، این ممکن است نشانه‌ای از علاقه او به شما و تمایل به ازدواج با شما باشد. توانایی برقراری ارتباط و گفتگو بیشتر بعد از ازدواج نشانه‌ای از رابطه سالم است. عدم وجود چنین گفتگوهایی قبل یا بعد از ازدواج می‌تواند به خیانت و دوری از یکدیگر منجر شود، که در این صورت نیاز به مشاوره و پیدا کردن راه حل‌های مناسب دارد و  به حدی جدی است که ممکن است به جدایی منجر شود.

افزایش علاقه به کودکان

بهترین نتیجه ازدواج، داشتن فرزند و پرورش فرزند است. اگر علاقه مرد به کودکان بیشتر شده و این موضوع را با شما به اشتراک می‌گذارد، تبریک می‌گوییم. مرد می‌خواهد شما مادر فرزندانش باشید.

در محل کار متوجه تفاوت رفتار خواهید بود

برای آگاهی از نشانه‌های علاقه پسر به دختر و اینکه اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه در محیط کار، نیازی به انجام کار سختی نیست. نشانه‌های علاقه یک پسر به دختر در محیط کار، به طور واضح و مشخص قابل تشخیص است. گاهی پسرانی که تمایل به ازدواج با یک دختر دارند، از روابط کاری به عنوان فرصتی استفاده می‌کنند تا به صحبت درباره شخصیت و رابطه نزدیک‌تر با دیگران بپردازند. توجه به نیازها و خواسته‌های شما در محیط کاری و شرکت نیز ممکن است یک نشانه از علاقه پسر به دختر باشد. از طریق اهمیتی که به شما می‌دهد، می‌توان فهمید که آیا یک پسر به یک دختر علاقه‌مند است یا خیر. در ضمن، نشانه‌های دیگر علاقه پسر به دختر در محیط کار ممکن است شامل موارد زیر باشند:

✔️ احترام و فروتنی

✔️ اجتناب از رقابت در محیط کار

✔️ حساسیت نسبت به نام و کار شما

✔️ پذیرش اشتباهات خود در مقابل شما

✔️ علاقه به صحبت با شما

✔️ عدم سرزنش شما در محیط کار

✔️ احترام به نظرات و اعتقادات شما

شما می‌توانید در این باره مقاله کامل ما را در این سایت مورد مطالعه قرار دهید.

درباره ازدواج اصرار دارد

نشانه‌ای دیگر که به قصد پسری برای ازدواج دختری اطلاع می‌دهد این است که او تمایل زیادی به جدی شدن این رابطه دارد. برای تعیین محدوده زمانی رابطه خود، اگر می‌دانید طرف مقابل به دنبال ازدواج است اما شما هنوز به یک رابطه معمولی تمایل دارید، باید به او اعلام کنید و اگر تمایل دارد صبر کند، یک محدوده زمانی مشخص کنید. به عنوان مثال، می‌توانید شش ماه را تعیین کنید و پس از پایان این مدت، درباره نتیجه رابطه صحبت کنید. اگر هنوز هم درباره نشانه ها مطمئن نیستید که اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه، باید تصمیم بگیرید که آیا وقت جدایی است یا نه.

همچنین، برای رابطه‌تان باید محدودیت‌هایی نیز تعیین کنید. اگر طرف مقابل برای ازدواج اقدام نمی‌کند یا تلاش می‌کند شما را به کارهایی وادار کند که شما به آن علاقه ندارید، باید محدودیت‌هایی تعیین کنید. مثلاً، می‌توانید از او بخواهید بعد از سه یا شش ماه درباره ازدواج صحبت کنید. همچنین می‌توانید عدم تمایل خود را به اینکه قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته باشید، به طرف مقابل اعلام کنید.

اگر فرد مقابل شما حاضر به قبول شرایط مورد نظرتان نبود، باید هوشیار باشید. باید درک کنید که او به خواسته‌های شما احترام نمی‌گذارد. اگر در ابتدای ارتباط، فرد مقابل به خواسته‌های شما بی‌احترامی کند، رفتار او به مرور زمان بدتر خواهد شد. در صورتی که دو نفر درباره برنامه‌های ازدواج خود به صراحت و بدون پرده صحبت کنند، رابطه آنها با سوءتفاهم و اتهام زدن به یکدیگر پایان نخواهد یافت. بنابراین، بهتر است از ابتدا درباره این مسائل با یکدیگر گفتگو کنید. با این کار، می‌توانید بدون استرس و با آرامش اوقات خوبی را با یکدیگر سپری کنید.

سه نشانه مهم و پایدار در مردان عاشق

ابراز عشق صریح : یک مرد عاشق و صادق، احساسات و عشقش را به طور واضح و صریح نشان می‌دهد. او با صمیمیت اعلام می‌کند که شما برایش چقدر مهم هستید و بدون هیچ ترس یا احترام، احساسات خود را نشان می‌دهد.

تلاش برای صمیمیت : مردی که عاشق است، تمایل دارد که به شما نزدیک‌تر شود و وقت بیشتری را با شما بگذراند. او ممکن است از هر فرصتی برای دیدن شما استفاده کند. اگر کسی به دلایل شخصی یا مشغله‌های کاری از دیدن شما بگریزد، ممکن است واقعی عاشق نباشد.

حمایت و احترام : اگه پسری دختری رو دوست داشته باشه چیکار میکنه؟ مرد عاشق، شما را حمایت می‌کند و به هدف‌ها و آرزوهای شما احترام می‌گذارد. او تلاش می‌کند تا به شما کمک کرده تا بهترین نسخه خودتان باشید.

چرا گاهی برای پسران ابراز علاقه کردن سخت است؟

بعضی وقت‌ها ممکنه مردی به یک خانم علاقه‌مند باشد ولی به دلایل مختلفی نتواند احساسات خود را بروز دهد:

  1. خجالتی بودن
  2. ترجیح دادن برای نشون دادن علاقه از طریق اعمال به جای کلام

مثلا در چت راحت‌تر میتونن علاقه رو نشون بدن ولی در مکان‌های حضوری سخت میشه.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!