اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! یکی از مسائل حساس و پیچیده در زندگی زناشویی، موضوع طلاق است که می‌تواند تأثیرات عمیقی بر روابط افراد داخل آن ازدواج داشته باشد. طلاق به معنای جدایی قانونی دو نفر از یکدیگر است و اغلب با تغییرات اجتماعی، روانی، مالی و حتی جنسی همراه است. در این مقاله، به بررسی جملاتی که با شنیدن آن‌ها می‌توانید متوجه زنگ خطر طلاق شوید، آشنا خواهید شد. اما باید توجه داشت که این نشانه‌ها نباید به عنوان تایید نهایی برای وقوع طلاق در نظر گرفته شوند. برای حل مسائل زناشویی و تصمیم‌گیری در مورد طلاق یا مسائل دیگر، بهترین راهکار صحبت با همسر، مشاوران خانواده یا مشاوران ازدواج است.

نشانه‌هایی از طلاق

اگر به ذهن شما این سوال رسیده است که آیا شوهرتان واقعا قصد دارد طلاق بگیرد یا صرفا با استفاده از جملات قصد دارد شما را بترساند، احتمالاً نشانه‌های مختلفی را مشاهده کرده‌اید که نمی‌خواهید آنها را نادیده بگیرید. شوهرتان ممکن است به طلاق فکر کرده باشد و این احتمال وجود دارد که نشانه‌های مختلفی از این تصمیم را نشان دهد. با این حال، برای تایید این مسئله، بهتر است با شوهرتان مستقیماً صحبت کنید.

بعضی از مردان و زنان به اشتباه هنگامی که از دست یکدیگر ناراحت و عصبانی هستند در حین دعوا می‌گویند که:

 • این زندگی دیگه تموم شده و باید طلاق بگیریم..
 • دیگه با تو ادامه نمیدم این زندگی جهنمیو…
 • تو آدمی که من اوایل میشناختم دیگه نیستی..
 • بهتره یه مدت بری خونه خانوادت..
 • نمیخوام دیگه ببینمت و … جملاتی دیگر.

گاهی استفاده از این جملات هنگام دعوا به خاطر بالا بودن شدت خشم است که در چنین مواقعی نیز چنین چیزی کاملا اشتباه است زیرا پس از اینکه هر دو نفر ارام شدند به حرف‌های پارتنر مقابل خود فکر می‌کنند و ممکن است این حرف‌ها را به خاطر تمایل همسر خود برای طلاق در نظر بگیرند. اما از طرفی گاهی اوقات نیز این جملات ولقعا به معنای این است که به انتهای زندگی مشترک خود رسیده‌اید و دیگر امکان سازش در این رابطه وجود ندارد.

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است؛ برخی از نشانه‌های کلیدی که نشان می‌دهد شوهرتان قصد طلاق دارد، عبارتند از:

 • کاهش مکالمات و صحبت‌ها در طول روز
 • عدم توجه به نیازها و ترجیحات شما و به نوعی داشتن یک بی تفاوتی مطلق
 • عدم حضور عاطفی و براورده کردن نیازهای جنسی شما
 • کاهش فعالیت‌های مشترک به معنای اینکه در انجام بیشتر فعالیت‌ها خود را تنها احساس می‌کنید.
 • بیرون رفتن‌های مکرر از منزل و صرف وقت کامل بیرون از منزل

نشانه‌ها و جملاتی که خبر از طلاق می‌دهد

در ادامه به صورت متمرکزتری به بررسی نشانه‌ها و جملاتی که خبر از طلاق میدهد آشنا خواهید شد:

از دست دادن علاقه به فعالیت های جنسی و نزدیکی

یکی از نشانه های مردی که قصد طلاق دارد، از دست دادن علاقه به فعالیت های جنسی و نزدیکی است. به عبارت دیگر، همسر شما ممکن است کمتر تمایل به انجام رابطه جنسی داشته باشد یا از انجام این فعالیت اجتناب کند. این می‌تواند یکی از نشانه‌های مهم باشد که نشان دهنده قصد طلاق مرد است. بعضی از مردان ممکن است این موضوع را صریحا به همسر خود بگویند که:

دیگه برام جذابیت جنسی نداری… نمیتونم احساسی نسبت بهت داشته باشم.. بهتره یه مدت جدا از هم باشیم.. بهم در این باره فشار نیار…

علاوه بر جملات بالا ممکن است همسر شما دائما به بهانه‌های مختلف جای خواب خود را از شما جدا کند و یا میل خود را برای داشتن فرزند دیگری از دست بدهد.

صحبت‌های مکرر درباره طلاق

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است. اگر همسر شما به طور مکرر درباره طلاق صحبت کرده و این موضوع به عنوان یک گزینه جدی برای او مطرح شده باشد، ممکن است به این فکر کند که طلاق یک راه حل مناسب برای مشکلات زناشوییش باشد. اگر این صحبت‌ها به صورت منظم و پی‌درپی تکرار شوند، این می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که همسر شما به طلاق به عنوان یک راه‌حل برای مشکلاتش فکر می‌کند. مردی که به شکلی مصمم درباره طلاق فکر کند هیچگونه راه حلی را برای حل مشکلات خود قبول نمی‌کند و فقط به فکر جدایی است. علاوه بر این حواستان باشد که اگر متوجه شدید که شوهرتان رفتارهای مشکوکی درباره اموال یا دارایی‌های مشترک شما دارد، این ممکن است نشانه‌ای از این باشد که او به طلاق و جدایی فکر می‌کند.

بی‌تفاوتی در موضوعات زناشویی

اگر همسر شما علاقه‌ای به مشارکت در حل مشکلات زندگی و رابطه زناشویی ندارد و به این موضوع بی‌تفاوت است، ممکن است نشانه‌ای از جدایی و طلاق باشد. همچنین، یکی از نشانه‌هایی که ممکن است مردی که قصد طلاق دارد نشان دهد، گذراندن زمان زیاد خارج از خانه است. به عنوان مثال، او ممکن است ترجیح دهد بیشتر وقت خود را با دوستانش بگذراند. این رفتار ممکن است نشانگر دوری او از خانواده و رابطه زناشویی باشد.

علاوه بر این مردی که دیگر قصد ادامه دادن زندگی با شما را ندارد نسبت به کارهایی که شما در طی روز یا در محل کار خود انجام می‌دهید کاملا بی‌تفاوت می‌شود و علاقه‌ای برای شنیدن روزمرگی شما ندارد.

عدم نشان دادن علاقه برای انجام فعالیت‌های مشترک

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! شوهر شما علاقه‌ای به انجام فعالیت‌های مشترک یا سفر با شما ندارد. برای حل این مشکل، مهم است که با همسرتان در مورد دلایل عدم انگیزه و تغییرات در رفتارش صحبت کنید. گفتگو با همسرتان درباره نیازها و احساساتش، به شما کمک می‌کند تا به شناخت عمیق‌تری از وضعیت او دست پیدا کنید. برای مثال همسر شما دیگر علاقه‌ای برای آمدن با شما برای خرید کردن از خود نشان نمی‌دهد یا وقتی برای تماشای یک فیلم با شما نمی‌گذارد. احساس تنهایی یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی است که با این بی‌تفاوتی به شما دست واهد داد.

موضوعات مرتبط : طلاق بهتر است یا تحمل

عدم گذراندن وقت با فرزندان

شریک زندگی شما به نظر نمی‌رسد علاقه‌ای به برقراری ارتباط با شما و فرزندانتان داشته باشد و به نظر می‌رسد که اهمیت کمتری به گذراندن وقت با خانواده اختصاص می‌دهد. اگر زوجین در یک رابطه نتوانند با یکدیگر ارتباط موثر و خوبی برقرار کنند، احتمالاً ارتباطشان به تدریج به جدایی ختم خواهد شد. برقراری ارتباط موثر و خوب، کلید بقای رابطه بین زن و شوهر است. دلایلی که باعث ناتوانی افراد در برقراری ارتباط خوب با یکدیگر می‌شود، عبارتند از:

• عدم داشتن مهارت‌های ارتباطی

• عدم داشتن مهارت شنیداری

• عدم داشتن مهارت حل مسئله

• ناتوانی در مدیریت هیجاناتی مانند خشم

• کم حرف بودن

• عدم درک صحیح از یکدیگر.

بهتر است با دیدن نشانه فوق از همسر خود بپرسید که چه چیزی موجب بی‌حوصلگی با بی میلی وی شده است و او را به سمت دریافت مشاوره حرفه‌ای از یک روانشناس  ماهر سوق دهید.

دعواهای مکرر

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! زوجینی که با یکدیگر سازگار نیستند و با یکدیگر تفاهم ندارند، احتمالاً با جدایی مواجه خواهند شد. برای داشتن یک رابطه سالم، تفاهم بین زن و شوهر در موضوعاتی مانند تربیت فرزند، بچه‌دار شدن، انتظارات از یکدیگر، زبان عشق، مسائل مالی و غیره بسیار ضروری است. در صورتی که این تفاهم وجود نداشته باشد، زوجین ممکن است مکرراً درباره این مسائل با یکدیگر بحث و دعوا کنند. این بحث و دعواها می‌تواند عشق و صمیمیت را از بین ببرد و در نهایت منجر به طلاق شود. گاهی زوجین با گفتن جملاتی مانند اینکه:

 • بعدا مشکلمونو حل می‌کنیم…
 • بعدا یادم بنداز تا دربارش حرف بزنیم..
 • الان حوصله حرف زدن درباره این موضوعو ندارم بعدا بگو تا حرف بزنیم..

سعی می‌کنند تا درباره موضوع و مشکل پیش امده خود را گمراه کرده و فرار کنند. عدم حل مسائل و مشکلات یکی از نشانه‌هایی است که خبر از طلاق می‌دهد.

غر زدن‌های مداوم

متأسفانه در جامعه و فرهنگ ما، بسیاری از افراد باور دارند که یک خانم اگر شکایت کند بهانه گیر است. به عبارت دیگر، بعضی از مردان خانم‌ها را با شکایت‌ها و ناله‌هایشان مورد قضاوت قرار می‌دهند. این باور اشتباهی است و برای برقراری ارتباط خوب با دیگران، حتی با همسر هم، باید میزان شکایت و ناله خود را کنترل کنیم. زیرا اگر مدام شکایت کنیم، انرژی منفی به دیگران منتقل می‌شود و این باعث می‌شود که دیگران از ما دلزده شوند و ارتباط ما با آن‌ها خراب شود. با این حال برای زنان تا حدی شکایت کردن طبیعی است به خصوص در دوران قاعدگی که زنان خلقیات ناهماهنگی دارند. با این حال بعضی از مردان از این موضوع سواستفاده کرده و با برچسب زنی به همسر خود او را فردی غرغرو نشان می‌دهند.

عدم وجود احترام و اعتماد متقابل

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! احترام و اعتماد متقابل، دو اصل اساسی در یک رابطه یا ازدواج هستند. اگر این دو عامل وجود نداشته باشند، رابطه به خطر افتاده و به جدایی ختم می‌شود. بنابراین، بی‌احترامی مکرر همسر می‌تواند یکی از علل طلاق مردان باشد. بی‌احترامی به همسر، نه تنها شامل بدگویی و حرف‌های ناپسند به او است، بلکه عدم احترام به خانواده، دوستان، شغل و علایق همسر نیز به عنوان بی‌احترامی شناخته می‌شود. اگر همسر شما در شرایط مالی بد و دشواری قرار دارد و شما با او همکاری نمی‌کنید، به جای آن که به طور مداوم شکایت کنید و غر بزنید و به ولخرجی ادامه دهید، این رفتار ممکن است دلیلی بر تصمیم مرد به طلاق باشد.

داشتن انتظارات نامعقول

تمامی ما انتظاراتی از دیگران داریم، اما گاهی این انتظارات، درست و واقع‌بینانه نیستند. اگر به عنوان یک فرد پرتوقع در زندگی مشترک با همسرمان فشار برای برآورده کردن این انتظارات ایجاد کنیم، ممکن است همسر خسته شود و این می‌تواند به اختلافات و جدایی منجر شود. همچنین، پرتوقع بودن باعث می‌شود که انتظارات فرد برآورده نشود و او به یک فرد غرغرو و شاکی تبدیل شود و یا به علت برآورده نشدن انتظاراتش، از همسرش دور شود. ما علاقه داریم که با افرادی که به ما احساس خوب و اعتماد به نفس می‌دهند، همراه باشیم. اگر این حس خوب را نداشته باشیم و بیشتر به خاطر اختلافات، طرف مقابل را خرد کنیم، ممکن است باعث دوری از همسرمان شویم و حتی به طلاق برسیم.

اختلاف در زمینه تربیت فرزند

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! اختلاف در زمینه تربیت فرزند و عدم تفاهم در این زمینه، می‌تواند بنیان یک خانواده را به هم بریزد و زوجین را به سمت طلاق سوق دهد. البته این نوع اختلافات، به بچه‌ها هم بسیار آسیب می‌زند و جو خانوادگی را بسیار منفی و پرتنش می‌کند. اگر خانواده همسر در زندگی مشترک بسیار دخالت کنند، ممکن است باعث خستگی زوجین و در نهایت طلاق شوند. حتی گاهی خانواده‌ها ناخواسته می‌توانند بین زوجین دعوا و اختلاف ایجاد کنند که در نتیجه می‌تواند باعث جدایی و طلاق شود.

مشکلات جنسی و عدم رضایت از نیازهای جنسی

یکی از دلایل شایع برای طلاق، مشکلات جنسی و عدم رضایت از نیازهای جنسی است. هدف از ازدواج، رشد و توسعه در کنار هم و برآورده کردن نیازهای طبیعی و غریزی است، از جمله نیازهای جنسی. رابطه جنسی بخش مهمی از زندگی مشترک است و در صورت وجود مشکلات، ممکن است زندگی مشترک با مشکلات زیادی روبرو شود و به طلاق منجر شود. بنابراین، یکی از دلایل شایع طلاق در مردان، نبود رضایت از نیازهای جنسی و مشکلات جنسی همسر است. مشکلات جنسی خانم‌ها شامل سردی جنسی، واژینیسموس، عدم علاقه به برقراری رابطه جنسی و دخول دردناک هستند.

اگر خانم به دلیل مشکلاتی به درمانگر مراجعه کرده و بعد از آن همسرش از او بخواهد با او به درمانگر مراجعه کند، اما خانم مخالفت شدید داشته و حاضر نباشد مشکلات را حل کند، این موضوع می‌تواند موجب درخواست طلاق شود.

شکاکی و بی‌اعتمادی

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است! کنترل کردن همسر بخاطر عشق نیست، بلکه از شکاکی و بی‌اعتمادی می‌آید. کنترل‌گری باعث نابودی عشق و رابطه می‌شود. اگر خانم فردی کنترل‌گر باشد و مدام همسرش را چک کند، در آخر ممکن است همسر خسته شود و برای طلاق بخواهد اقدام کند. کنترل‌گری از رابطه یک قفس می‌سازد که فردی که در قفس است از هر راهی برای آزاد کردن خود ممکن استفاده کند.

متاسفانه برخی از افراد در زمان ازدواج هنوز به دلیل علاقه‌ای که به شریک عاطفی قبلی‌شان دارند یا به دلیل علاقه به فرد دیگری در طول زندگی مشترک، با مشکلاتی روبرو می‌شوند. اگر مرد به هر دلیلی از همسرش حمایت نکند، ممکن است بخواهد از او جدا شود. در زندگی مشترک، باید به یکدیگر کمک کرد تا رشد و پیشرفت کنیم. اما اگر به جای حمایت، مانع رشد یکدیگر شویم، این می‌تواند به خراب شدن رابطه و جدایی منجر شود.

جملاتی دیگر که نشانه طلاق است

اگر شوهرتان این جملات را گفت بدانید طلاق نزدیک است.

 • چرا شبیه فلان شخص نیستی؟

مقایسه کردن با دیگران برای رابطه عاملی مخرب به حساب می آید. اگر همسرتان دائما شما را با مادر، خواهر، دوستان یا زنان دیگر مقایسه می کند، برای خودتان هیچ ارزشی قائل نیست. این مسئله را سرسری نگیرید و فکری برای حل آن بکنید.

 • تو همان شخصی نیستی که عاشقش شده بودم

خواه ناخواه در رابطه با گذر زمان تغییرات جسمی، عاطفی و فکری بوجود می آید. اگر همسرتان دائم این جمله را تکرار می کند، این را نمی فهمد که او نیز دیگر همان شخصی که شما عاشقش شده بودید نیست. در واقع هیچ کس نمی تواند طی چند سال آینده به طور ثابت همان طور که بوده است بماند. برای داشتن یک ازدواج موفق باید رشد و تغییر کرد.

 • هر چیزی که تو بگویی درست است یا هر آنچه که تو بخواهی

این جمله نشان می دهد که همسرتان هیچ علاقه‌ای به کارهایی که شما انجام می دهید ندارد. فکر نکنید که این جمله غالب بودن شما را در رابطه نشان می دهد، بلکه بازگوی کمبود احساس و عاطفه در رابطه است.

کلام آخر

کلید موفقیت در ازدواج گیر دادن به چیزهای کوچک و بی ارزش نیست، بلکه داشتن اعتماد و ارتباط برقرار کردن با یکدیگر است. برای رفع مشکلات و بعضی رفتارها، وقت بگذارید تا شاد بودن را در زندگی مشترک پیدا کنید. از طرفی در صورتی که مشاهده کردید همسرتان بسیار بهانه گیر شده است او را به سمت دربافت مشاوره حرفه‌ای ارجاع دهید تا بتوانید زندگی خود را نجات دهید. بهتر است در همان ابتدای کار که متوجه کلافگی شوهر خود شدید و جملاتی درباره طلاق را برای بار اول شنیدید از مشاوران ماهر کمک بخواهید و اجازه ندهید با بزرگتر شدن کلاف، احیای زندگی و بازگرداندن رابطه به مسیر اصولی خود دیر شود.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

8 پاسخ

  1. آی گفتی بخدا خاک تو سرمن درسمو ول کردم ازدواج کردم الان من موندم و یه مرد بی احساس و یه بچه که تو گلوم گیرکرده پشتوانه ندارم وگرنه طلاق می‌گرفتم خستم از بی مهری و خیانتاش

   1. سلام ازدواج چیز مزخرفی هستش ازروزی که قدم تو خونش گذاشتم فقط بی مهری وتو یه اتاق با سه تابچه ام زندگی میکنم همه عشق محبت وزندگیم بچه هامه درواقع خودم روفدای زندگیم وبچه هام کردم شوهرم رو هیچوقت دوست نداشتم وندارم .ازدواج بزرگترین اشتباه زندگیم بود که …قبرخودمو کندم

 1. ازدواج یه چیز مسخرست به چیزی مثل عمر تلف کردن حالم بهم میخوره دیگه ازین زندگی ب مهر و بی احساس. دوتا بچه دارم اکه نداشتم جدامیشدم ازین شوهر آدم آهنی. بی روح و سرد و بچه ننه .شایدم جدا بشم مگه آدم چند بار زندگی میکنه برم بخودم و زندگی ام و رویاهام برسم بسه فداکاری و گذشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!