بخشش بعد از خیانت همسر

بخشش بعد از خیانت همسر

آیا بخشش بعد از خیانت همسر ممکن است ؟اگر متوجه شوید همسرتان به شما خیانت کرده چه واکنشی نشان می دهید؟وقتی مورد خیانت قرار میگیری بدترین آسیبی هست که یک فرد میتونه ببینه حتی از مرگ عزیزترین کست هم دردناک تره حالا تصور کنید فردی که در این حد آسیب را تجربه کرده می تواند ببخشد …!

در واقع زمانی که خیانت صورت میگیرد در ابتدای امر بخشش خیانت امری غیر ممکن است؛با توجه به داغدار بودن فرد از این سوگی که دچارش شده در کمال ناباوریست و بسیار خشمگین پس ابتدای امر نمیتوان انتظار بخشش خیانت را داشت اما به مرور زمان وقتی فرد منطقی تر می شود و منطق بالاتر از احساس قرار می گیرد.

فرد با توجه به سابقه همسرش در گذشته که چطور همسری بوده و با توجه به شرایط و موقعیت زندگیش ممکنه بتواند فرصت دهد وخیانت همسرش را ببخشد .

مشاوره خیانت به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیم درستی در خصوص بخشیدن خیانت و فرصت دوباره یا عدم بخشش خیانت و قطع کردن رابطه داشته باشید…

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره خیانت

چرا که با توجه به نوع خیانت و تیپ شخصیتی هر یک از زوجین و شرایط و موقعیت زوج بخشش خیانت ممکن است اشتباه و غلط باشد و گاهی بهترین راه ممکن ؛ برای اینکه بتوانید بهترین تصمیمگیری را در این خصوص داشته باشید و با متخصصان ما در این زمینه در ارتباط باشید مشاوره خیانت را کلیک کنید .

آیا بخشش و گذشت از خیانت همسر ممکن است ؟

فردی که خیانت می بیند اولین آسیبی که می بیند بی اعتمادی است ؛ آیا این امکان وجود دارد فردی که خیانت دیده از عزیزترین و مورد اعتماد ترین شخص زندگیش دوباره بتواند اعتماد کند؟

برای پاسخ به این سؤال و رفع ابهامات ذهنی شما باید بگم که هیچ یک از ما کامل نیستیم و ممکن است خطاهایی در مسیر زندگیمون داشته باشیم درسته که خیانت هیچ توجیهی ندارد و قابل توجیه نیست اما هیچکس هم کامل نیست ، در مواردی ما شاهد خیانت افرادی هستیم که در طول مسیر زندگیشان بسیار همسران خوب و قابل اعتماد و مسؤلیت پذیر و همچنین  والدین خوبی برای فرزندانشان بودند.

اما متاسفانه بر اثر اتفاقاتی یا مشکلاتی یا حتی بدون وجود هیچ مشکلی دچار خیانت می شوند؛ حال ممکن است این سؤال برای شما بوجود آید که : چطور می توان همسری که خیانت کرده را بخشید و دوباره زندگی مشترک را ادامه داد. باید بگویم این انتخاب شماست و حق مسلم شما که با فردی که به شما خیانت کرده بخواهید ادامه دهید یا خیر …

بخشش خیانت یا رها کردن و احترام به شخصیت خود:

قطعاً همه ی کسانی که خیانت دیدند با این چالش مواجه هستند که ببخشم و ادامه دهم یا رها کنم و به شخصیت خودم احترام بذارم ؛ برای رهایی از این چالش و رسیدن به تصمیم گیری درست باید بگم در این مواقع همیشه واقع بینانه به مسئله نگاه کنید و هرگز بر اساس تصمیمات آنی تصمیم نگیرید،چرا که ممکنه سر تصمیم گیری عجولانه در مورد این مسئله مهم پشیمان شوید و متضرر و کاری کنید که راه برگشتی باقی نماند و تمام پل های پشت سرتان خراب شود .

بهترین راه برای تصمیم گیری درست مشورت با فردی متخصص است . مشاور خیانت به شما کمک می کند تا شما بتوانید رابطه زوج خود را در گذشته بررسی کنید وبا توجه به شخصیت هر دوی شما در رابطه و شرایط و موقعیت زندگی زوج بتوانید تصمیم گیری درستی داشته باشید که آیا فرد آسیب دیده در خیانت می تواند ببخشد و ادامه دهد یا نه … و آیا اصلاً ادامه این رابطه بصلاح زوج است یا خیر .

همچنین اگرصلاح زوج به ادامه رابطه باشد مشاور خیانت به زوج کمک می کند برای احیا و بازسازی رابطه برای ارتباط با مشاورین متخصص ما در زمینه خیانت کلیک کنید.

فواید بخشش خیانت همسر چیست ؟

شاید براتون عجیب باشه و سؤال شه که مگه بخشیدن خیانت هم فایده ای دارد؟ یا اینکه اصلاً میشه بخشید خیانت همسر را ؟ خیانت هم مثل بحران هایی که در زندگی با آنها مواجه می شویم و حلشان می کنیم است.

شما تصور کنید وقتی زلزله می آید یا سونامی یک رویداد طبیعیه که با توجه به عمق فاجعه و درد ناک بودن این مسئله همه در صدد حل بحران بر می آیند خیانت هم مانند سونامی است که بیکباره وارد زندگی فرد می شود دقیقاً زمانی که همه چیز آرام است .

مراجعینی داریم که گزارش می دهند بعد از چندین سال زندگی مشترک و پشت سر گذاشتن سختی های بسیار، درست زمانی که به یک وضعیت نسبی و مناسب رسیدند و همه چیز طبق میلشون هست و دقیقاً زمانی که از نظر اقتصادی و ارتباط زوج و … به آرامش رسیدند متوجه خیانت همسرشان می شوند؛ در اینجا خیانت همسرتان همان سونامی یا بحرانیست که بیکباره وسط زندگیتان آمده حال نحوه برخورد شما با این بحران بسیارمهم است ؛ چرا که همیشه درست کردن خرابی ها بهتر از رها کردن و از نو شروع کردن است .

در واقع اگر فرد شرایط بخشیدن خیانت را داشته باشد؛یعنی همسرش فرد با صلاحیتی بوده تا کنون و شرایط و موقعیت زندگی فرد طوری نیست بتواند رها کند ،و حتی با با وجود فرزند یا فرزندان بهتر است ساختار خانواده حفظ شود.در اینجا به چند مورد از فواید بخشش خیانت اشاره می کنیم :

 • حفظ همسر خوب و پدر یا مادر خوب: گاهی اوقات افرادی دچار خیانت می شوند که همسر خوبی هستند و حتی والد (پدر یا مادر) خوبی برای فرزندانشون هستند اما متأسفانه بنا به هر دلیلی دچار اشتباه شدند که قابل بررسی است و خیانت می کنند ؛ در اینجا بهترین کار بخشش خیانت از جانب فرد آسیب دیده است و دادن فرصت دوباره و ترمیم ارتباط زوج البته با کمک مشاورین متخصص در این زمینه این امر میسر است .
 • حفظ ساختار خانواده : دو نفر وقتی ازدواج می کنند چیزهایی را با هم به اشتراک می گذارند چه از نظر معنوی چه از نظر مادی و خانوادگی و … مثل دو تا شریک می مانند به مرور زمان |زندگیشان را به اصطلاح می سازند و با هم تصمیم می گیرند خونه ،ماشین ،وسایل زندگی تهیه کنند
 • برای کارشون تصمیم گیری مشترک دارند برای فرزند دار شدن تصمیم گیری می کنند و از همه مهمتر عمر گرانبها و  زمانشون و با هزار تا امید می گذارند که هیچ جور قابل جبران نیست و حالا با وجود خیانت بیکباره همه چیز بهم میریزه هم از نظر معنوی هم مادی جداسازی مشکل می شود .تا زمانی که جای بخشش و خیایت و مصالحه وجود دارد بهترن کار فرصت دادن است به خاطر حفظ تمام اشتراکاتی که ساختید بخصوص عمر که برگشتی ندارد و قابل جبران نیست .

مضرات بخشش خیانت همسر چیست ؟

بخشش در مجموع فرآیندیست که انسان را به آرامش می رساند؛ اما در مورد خیانت انقدر آسیب وارده به فرد خیانت دیده بسیار است که می توان گفت شاید فرد آسیب دیده گذشت کند و ادامه دهد شاید هم هرگز نتواند خیانت همسرش را ببخشد و ممکن است حتی با بخشیدن خیانت همسرش هنوزخشم وکینه داشته باشد و گهگاه داغ دلش تازه شود پس این امر کاملاً طبیعی است و نمی توان انتظار داشت فردی که خیانت دیده بتواند کامل همسرش را ببخشد . در اینجا به مواردی از مضرات بخشش خیانت همسر در رابطه زوج اشاره می کنیم:

 • عدم ثبات حالات روحی : فردی که خیانت همسرش را می بخشد وفرصت میدهد به هر دلیلی و ادامه می دهد به رابطه اش حالات روحیمتناقضی دارد معمولاً حس های متفاوتی نسبت به همسرش را تجربه می کند مدت هاگاهی احساس می کند عاشق همسرش است و گاهی احساس می کند از همسرش متنفر است و این حالات روحی متناقض ممکن است همسری که خیانت کرده را اذیت کند و در ارتباط با همسرش سردرگم باشد.
 • مرور خاطرات تلخ گذشته: معمولاً فردی که خیانت دیده یاد خاطرات تلخ گذشته می افتد و زمانی که همسرش خیانت می کرده و رفتاری که با وی داشته را به یاد می آورد و دايم براش این سؤال تکرار میشه که چرا این رفتارها را با من داشته مگه من چه گناهی داشتم ،چیزی براش کم نذاشتم و غیره که مرور این خاطرات باعث برانگیخته شدن خشم فرد می شود و احساس قربانی بودن در رابطه را دارد .
 • تکرار خیانت : ممکنه فردی که خیانت همسرش را می بخشد بعد از مدتی متوجه تکرار خیانت همسرش شود در اینجاست که فرد احساس می کند دنیا برایش تمام شده و حماقت محض بوده بخشش خیانت همسرش واحساس یأس و ناامیدی شدیدی میکند از اینهمه وقت و زمانی که مجدد گذاشته و فرصتی که مجدد داده است.
 • احساس شخصیت قربانی در رابطه و پوچی : معمولاً فردی که خیانت دیده بعد از بخشش همیشه احساس پوچی و ضعف می کند و شرمگین از این است که چرا کسی را که به وی خیانت کرده را بخشیده است و همیشه دچار یک جنگ روانی در درون خودش است در واقع شخصی که همسر بی وفای خود را می بخشد باید شخصیت قوی ای داشته باشد و مطمئن از فرصتی که به همسرش داده و باور داشته باشد که ابتدا این فرصت را به خود داده تا محک بزند همسرش را وبداند که بر اساس  تصمیم آنی وهیجانی رفتار نکرده است تا به یقین برسد .
 • بی اعتمادی و شک همیشگی : معمولاً پس از بخشش خیانت اینکه اعتماد فرد جلب شود به دو مورد الزام است؛ مورد اول اینکه گذشت زمان در اعتماد سازی مؤثر است دوم اینکه همسر بی وفا با دادن امتیازاتی و گذشتن از آزادی های قبلی و با هر شکلی که خاص زوج است باید این همکاری را داشته باشد تا اعتماد همسرش را جلب کند نکته مهم اینجاست که مورد اول بدون همراهی مورد دوم منجر به اعتمادسازی نمی شود به تنهایی پس گذشت زمان بدون تلاش همسر بی وفا برای اعتمادسازی مؤثر نیست .
 • هیچ چیز به حالت گذشته برنمی گردد:  بعد از خیانت وقتی بخشش خیانت صورت می گیرد و زوج به زندگی با همدیگر ادامه می دهند انتظار دارند همه چیز مثل قبل باشد در صورتی که غیر ممکن است برای مثال شما وقتی کاغذی را مچاله می کنید و باز میکنید کاغذ ممکن است صاف شود اما هرگز به حالت قبل برنمی گردد ؛پس یادتون باشه سطح انتظاراتتون را پایین بیاورید و برای اصلاح یک رابطه سلامت زوج جدید تلاش کنید چون داشتن انتظار اینکه همسرتان بعد خیانت شما همانگونه با شما رفتار کند که قبلاً رفتار میکره غیر ممکن است .

چگونه همسر خیانتکارمان را ببخشیم :

اگر شما زنی هستید که از همسرتان خیانت دیدید یا مردی هستید که از همسر خود خیانت دیده اید قطعاً ابتدای امربخاطر خشمی که دارید بفکر بخشش همسر خود نیستید و این امر کاملاًطبیعی است اما با گذشت زمان زمانی که منطقی تر می توانید فکر کنید و مروری بر زندگی گذشته خود دارید و به عقبه خود نگاه می کنید متوجه می شوید که درسته که همسر شما خیانت کرده و خیانت هم بسیار دردناک و رنج آور است.

بخصوص زمانی که از امن ترین فرد زندگیتان که انتظار ندارید خیانت می بینید اما همسر بی وفا سوای از اینکه بی وفایی کرده اگر این کارش را کنار بگذارید…

کارهای خوبی هم انجام داده و در بخش هایی از زندگی فردی شما همچنین زندگی زوج شما خوبی هایی هم داشته است که نباید آنها را نادیده بگیرید به شما توصیه می کنم قبل از هر تصمیمی نگاهی به گذشته همسر خود داشته باشید سوای از بی وفاییش اگر همسر خوب و مؤثری در زندگیتان بوده بهترین کار بخشش خیانت و دادن فرصت دوباره به خودتان و همسرتان است. در اینجا به چند مورد از راه هایی که به شما کمک می کند تا بتوانید خیانت همسرتان را ببخشید اشاره می کنم :

 • خیانت همسر خود را انکار نکنید: گاهی اوقات فرد خیانت دیده ترجیح میدهد زمانی که تصمیم به بخشش همسر بی وفای خود گرفته خیانت همسرش را در ذهنش منکر شود که کاملاً غلطه شما با خیانت همسر خود مواجه شوید و به پذیرش برسید
 • احساسات و هیجانات متناقض خودرا ابراز کنید : زمانی که احساس خشم ،غم و دلخوری و هیجانات منفی و مثبت سراغتان می آید اجازه دهید این هیجانات برون ریزی شوند وابرازشان کنید تا سیر طبیعی خودش را طی کند در صورتی که احساسات خود را پنهان کنید و بخواهید حال خودتان را به دروغ خوب نشان دهید نمی توانید همسر بی وفای خود را ببخشید.
 • صحبت کردن با همسر بی وفا درباره خیانت : فرد بی وفا بخاطر اینکه شرمگین از کار خود در برابر همسر خود است ترجیح می دهد به هیچ عنوان در مورد خیانتش صحبتی نشود در صورتی که همسری که خیانت دیده پر از سؤالات و ابهاماتی است که در ذهنش شکل گرفته و نیاز به شنیدن پاسخ از جانب همسرش دارد ؛ باید بگم حرف نزدن در مورد خیانت شکل گرفته شرایط را بدتر می کند و فرد نمی تواند خیانت را ببخشد.حرف زدن همسر بی وفا و دلجویی تسلی خاطر فرد خیانت دیده می شود و باعث آرامش وی می شود.

در این مقاله در مورد بخشش بعد از خیانت همسر صحبت کردیم و به تفضیل فواید و مضرات این کار را بیان کردیم. شما میتوانید برای مشاوره خیانت همین حالا با ما تماس بگیرید.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

یک پاسخ

 1. واقعا خیانت فراموش نشدنیه مثل ی زخم که هرروز تازه هسش وجود بچها ادما رو مجبور به تحمل میکنه وبسسسس😢😢😢😢😭😭😭😭😭😭😭😭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!