ازدواج با زن بچه دار

ازدواج با زن بچه دار

برای ازدواج با زن بچه دار است، بهتر است رابطه خوبی با فرزندان او داشته باشید و بتوانید به آن‌ها اهمیت بدهید تا بتوانید یک زندگی موفق داشته باشید. برای داشتن یک ازدواج موفق، فاکتورهای زیادی وجود دارند اما مهم‌ترین آن‌ها میزان هماهنگی و سازگاری دو نفر با هم است. ازدواج مسئله‌ای پیچیده است و زمانی که بچه‌ها در میان باشند پیچیده‌تر می‌شود.

برای ازدواج با زن بچه‌دار، باید به نکات زیر دقت بیشتری داشته باشید. به خصوص، به شناخت روحیات خودتان و نحوه کنارآمدن با بچه‌ها توجه کنید. با علاقه‌مندی و احترام به فرزندان همسرتان، بتوانید به آن‌ها اهمیت دهید و آنان به شما اعتماد کنند. همچنین، هیچ‌گاه فقط به علاقه‌ی بین دو نفر به ازدواج تکیه نکنید. باید به احترام و محبت به فرزندان همسرتان، برای رسیدن به روابطی سالم و قوی تلاش کنید. در غیر این صورت، به دلیل تأثیرات منفی روی حواس و احساسات فرزندان، ازدواج خوبی را تجربه نخواهید کرد.

مزایا و معایب ازدواج با زن بچه دار در روانشناسی

هرگونه برداشت شخصی و ارزیابی عاطفی برای انتخاب همسر دارای فرزند، به شدت بستگی به شرایط واقعی و تجربیات هر فرد دارد. با این حال، برخی از مزایای خاص ازدواج با زن بچه ‌دار شامل موارد زیر می‌تواند باشد:

او ممکن است پخته‌تر و بزرگسال‌تر باشد: زنانی که فرزند دارند، با چالش‌های شکست‌ناپذیری مواجه هستند که به وضوح باعث تقویت و بزرگ نمودن سطح شجاعت و پایداری در ذهن و روح آنها می‌شود..

مسئولیت‌پذیری: نگهداری و پرورش یک فرزند، مسئولیت‌پذیری زیادی را برای آن فرد ایجاد می‌کند. بنابراین، او می‌تواند در برابر تحمل مسئولیت‌ها و چالش‌های زندگی همسر خود، قدرتمندتر باشد و روابط عاطفی سالم‌تری را تجربه کند.

او ممکن است قابلیت ارتباط پذیری بیشتری داشته باشد: زنانی که فرزند دارند، معمولاً با نیازهای اجتماعی و عاطفی فرزندانشان بیشتر آشنا هستند و می‌توانند در ارتباطات خود با دیگران، بهتر عمل کنند.

بااین حال، برای داشتن رابطه عاطفی سالم و موفق، باید به بسیاری از جنبه‌ها، از جمله هماهنگی ایده‌آل، احترام متقابل، تفاهم و همدلی توجه کرد و این مزایای ازدواج با زن بچه‌دار نمی‌تواند به تنهایی، به عنوان الزامات مطلوب ازدواج با زن بچه‌دار شناخته شود.

ازدواج با یک زن بچه دار به شما این اجازه را می‌دهد که زمانی برای خودتان داشته باشید. این واقعیت در بین بهترین مزایای ازدواج با زن بچه دار محسوب می‌شود. مادر مجردی که شما همسرش شده‌اید، نمی‌خواهد کل وقت شما را صرف خودش کنید بلکه می‌خواهد با فرزندان خود زمانی با کیفیت بیشتری را سپری کند.

این به این معناست که شما می‌توانید بیشترین حد آزادی را داشته باشید. اگر به دوست داشتن ورزش کردن، بازی‌های ویدیویی و یا در طبیعت قدم زدن علاقه‌مندید، با ازدواج با یک مادر مجرد، به آرزوهای خود می‌رسید و بهتر است که او را با توانایی کمک به پرورش فرزندان خود، حمایت کنید.”

نگرانی درباره نوع رفتار: یکی از مشکلات اصلی ازدواج با یک زن بچه‌دار، مربوط به فرزندان اوست. برای برخی مردان، وجود فرزند شرایط ناامیدکننده‌ای است، اما اگر شما با کودکان خوب رفتار کنید، نباید نگرانی خاصی نداشته باشید. هرچند که باید به این مسئله توجه داشت که شما همیشه نمی‌توانید زن را از فرزندش جدا کنید و برعکس. به علاوه، اگر شما ناراحت هستید یا از وجود فرزند کوچکش عصبانی می‌شوید، شاید ایده ازدواج با زن بچه‌دار برای شما بهینه نباشد. یک نکته دیگر این است که در رابطه با یک زن بچه‌دار، شما به عنوان همسرش اولویت اصلی او نیستید. برای او، فرزندش اولویت دارد و شما باید قابلیت درک و هم‌راهی با این واقعیت را داشته باشید.

موضوعات مرتبط : چگونه یک رابطه اشتباه را تمام کنیم

الویت نیستید

اگر می‌خواهید با یک زن بچه‌دار ازدواج کنید، باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای او، فرزندانش در الویت قرار دارند. این به معنی نیست که او شما را دوست ندارد، بلکه بهترین عنوان برای او مادر والا و مسئول منزل است و بچه هایش ممکن است برایش الویت اولیه باشند.

در زمان تصمیم گیری برای ازدواج با زن بچه ‌دار، باید مطمئن شوید که می‌توانید با این واقعیت زندگی کنید و قابلیت درک و همراهی یا الویت قراردادن فرزندانش را دارید. البته مسئولیت شما در توجه به مسائل و نیازهای فرزندانش عادلانه است و شما همچنین باید به خودتان و نیازهایتان توجه کافی را داشته باشید.

مسایل مالی

یکی از مشکلات احتمالی در ازدواج با زن بچه‌دار، مسایل مالی می‌باشد. بسیاری از مادران مجرد با مشکلات مالی مواجه هستند و استرس مالی همیشه همراه با آن‌ها است. پرداخت شهریه مدرسه، خرید غذا، بازی‌ها و محصولات دیگر فرزندان، نیاز به پرداخت هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه دارد. همچنین، در این نوع رابطه، شما به عنوان پدر باید هزینه‌های مربوط به فرزندان زن خود را نیز به خود بر عهده بگیرید.

تحمل ارتباط با همسر سابق

یکی از وظایف مهم در چارچوب ازدواج با یک زن بچه‌دار، احترام به همسر سابق است. برای شما ممکن است سخت باشد، اما شما باید درک کنید که همسر سابق او همچنان به تماس با بچه‌هایش دسترسی خواهد داشت. شما باید این وضعیت را درک کنید، با عقلانیت عمل کنید و به همسر سابق زن بچه‌دار احترام بگذارید.

اگر این وضعیت برای شما مناسب نیست و احساس ناراحتی می‌کنید، آنگاه بهتر است به ازدواج با یک زن بچه‌دار فکر نکنید.

برای ازدواج با یک زن بچه دار باید از او در مورد چه چیزهایی سؤال کنید؟

شما می‌توانید قبل از ازدواج با زن بچه دار درباره موضوعات زیر بحث کنید:

 1. تعداد فرزندان مشترک
 2. نحوه ارتباط با همسر سابق
 3. روحیات کودکان
 4. نوع و میزان وقت گذرانی با کودکان
 5. اهداف شخص شما به عنوان زوج

موضوعات مرتبط : بررسی مشکلات احتمالی ازدواج با مرد بچه دار

 چه تصمیمی برای ازدواج با زن بچه دار بگیرم؟

هرکسی که تمایل دارد با زنی بچه‌دار ازدواج کند، باید بداند که فرزندان او همیشه در الویت هستند. به عنوان مادر، زن وظیفه دارد که نیازهای فرزندان خود را تأمین کند. البته این به معنی نیست که زن نمی‌تواند یک رابطه موفق با دیگری داشته باشد، بلکه نیازهای فرزندانش اولویت‌های اصلی او هستند. هر کسی که به دنبال این نوع رابطه است، باید به دقت تصمیم بگیرد که آیا می‌تواند با این واقعیت که بچه‌های طرف مقابل همیشه در الویت هستند، زندگی کند یا خیر.

در هر رابطه‌ای، زمان آشنایی شما با فرزندان شخصی که با او ارتباط برقرار می‌کنید، ممکن است متفاوت باشد. برخی زنان فرزندانشان را به مردی که با او آشنا شده اند، بلافاصله معرفی می کنند، در حالی که برخی دیگر صبر می کنند تا دوام و ثبات رابطه را ارزیابی کنند. با این حال، زمان و مدت زمان ملاقات با فرزندان باید به صورتی باشد که توسط مادر مجرد مطرح شود. این موضوع به ویژه مهم است زیرا باید مطمئن شوید هنگام ملاقات، شما در شرایطی هستید که می‌توانید بهترین خودتان باشید و نشان دهید که برای فرزندان همسر جدیدتان احترام قائل هستید.

ارزیابی کردن

برای ازدواج با زن بچه ‌دار، باید سن، جنسیت، شخصیت و رفتار فرزندان همسر آینده‌تان را ارزیابی کنید. بهترین راه برای شروع، می‌تواند شناخت فرزندانشان باشد. باید بفهمید که آیا فرزندان او با شما احساس ارتباط و صمیمیت می‌کنند؟ آیا آماده‌ی

پذیرفتن شما در خانواده هستند؟ اگر فکر می‌کنید که پس از ازدواج می‌توانید رابطه خوبی با فرزندان همسرتان داشته باشید، بهتر است بدانید که این راه بسیار سختی است. بنابراین، برای ایجاد رابطه خوب با فرزندان همسرتان، تلاش کنید. علاوه بر این می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید. اگر پس از تلاش‌های کافی، باز هم نتوانید حس همکاری و علاقه فرزند را به خود جلب کنید، بهتر است پیش از ازدواج با زن بچه‌دار، این موضوع را دوباره بررسی کنید. چون در آینده، زندگی شما تحت تأثیر خواهد بود.

توافق کنید

پیش از اینکه ازدواج با زن بچه دار را تجربه کنید، باید در مورد تعداد فرزندان مشترک و زمان بچه‌دار شدن توافق کنید. ممکن است همسر آینده‌تان به تعدادی فرزند دلخواهش رسیده باشد و دیگر فرزندی نخواه. بنابراین، اگر شما هم می‌خواهید فرزند مشترکی داشته باشید، باید این موضوع را با وی بررسی کنید. در ضمن، به دلایل عاطفی و گرمای اولیه رابطه، نباید از خواسته‌های خودتان گذشت کنید. این خواسته‌ها در طول زندگی دوباره زنده خواهند شد و اگر از آنها گذشته باشید، جلب موافقت همسرتان دشوارتر خواهد بود. لذا، باید قبل از ازدواج در مورد تعداد فرزندان مشترک و زمان بچه‌دار شدن با فرد مورد نظرتان صحبت کرده و بعد ازدواج هم همیشه حرف‌هایتان را به خاطر داشته تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

چگونه می توان با مشکلات ناشی از ازدواج با زن بچه دار کنار آمد؟

بچه‌هایی که در گذشته دردهای سنگینی مانند از دست دادن والدین را تجربه کردند یا به دلیل جدایی و طلاق والدین دوران سختی را سپری کرده باشند، به مدت زیادی به زمان برای بهبودی و رفع غم و اندوه نیاز دارند. آنها نمی‌توانند به سرعت شما را به عنوان والد جدید خود بپذیرند.

برای بچه‌هایی که والدین اصلی‌شان هنوز زنده‌اند، ازدواج مجدد ممکن است به معنی پایان امید آنها برای اتحاد مجدد والدینشان باشد. حتی اگر فاصله زمانی بین جدایی و ازدواج مجدد چندین سال باشد، بچه‌ها (و حتی بزرگسالان!) همچنان امیدوار به پیوند مجدد خانواده‌شان هستند. ازدواج مجدد و ناامیدی از پیوند مجدد والدین اصلی در بچه‌ها عصبانیت، صدمه و ناراحتی ایجاد می‌کند. لذا همسر جدید باید توجه و همدردی کافی را به فرایند انجام شده توسط بچه‌ها داشته باشد.

صحبت صریح با کودکان

در فرایند تنظیم و شکل‌گیری روابط جدید بعد از ازدواج با زن بچه دار، به طور کلی کودکان کوچکتر به راحتی با اعضای جدید خانواده آشنا می‌شوند. با این حال، برخی از کودکان در سنین خردسالی راحت‌تر با تغییرات روبرو می‌شوند ولی در سال‌های بعدی رفتارهای مخرب و یا احساسات چالش‌برانگیزی را تجربه می‌کنند.

صحبت صریح با کودکان درباره این موضوع می‌تواند کمک کند که در صورتی که با تغییرات مشکلی ندارند، تمایل به صحبت با شما را داشته باشند. این انتقال صریح با کودکان و کاهش شرایط تنش زا، احتمال بروز مشکلات بعدی را کاهش می‌دهد.

شناخت

در روابط با فرزندان، هر چقدر مدت زمان بیشتری برای شناخت آنها اختصاص دهید، احتمالاً بهبود روابط شما با آنها را افزایش خواهد یافت.

نداشتن درگیری با همسر سابق

علاوه بر این، عامل دیگری که باید به آن توجه کنید، میزان تداخل و درگیری شما با همسر سابق همسرتان است. باید تلاش کنید کمترین میزان درگیری را با همسر سابق داشته باشید و از ارتباطات آنها جلوگیری نکنید.

وقت گذراندن

درباره زمانی که تلاش می‌کنید تا با فرزندان وقت بگذرانید، باید به یاد داشته باشید که ملاقات با والدین اصلی همیشه در اولویت باشد. مهم است که بچه‌ها بتوانند هر زمانی که بخواهند با والدین خود ملاقات داشته باشند و این مورد به آنها اعتماد به نفس بیشتری در قبول شما به عنوان پدر یا مادر ناتنی خواهد داد.

احترام

به عنوان پدر یا مادر ناتنی، باید به والدین اصلی فرزندانتان احترام گذاشته و هرگز در مورد آنها حرف منفی نزنید. چرا که عملکرد منفی شما ممکن است منجر به افزایش نارضایتی و عصبانیت‌های بچه‌ها از شما شود.

همچنین برای ازدواج با زن بچه دار، باید مطمئن شوید که به هیچ وجه از بچه‌ها به عنوان خبرچین استفاده نکنید. مسائل مربوط به مدرسه، پزشکی و برنامه‌ریزی را مستقیماً با والدین اصلی آنها مطرح کنید به جای اینکه از بچه‌ها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

در این روند، توصیه می‌شود که با همسرتان صحبت کنید و ارتباط خوبی با او برقرار کنید تا بتوانید با هم تصمیمات بهتری را درباره فرزندانتان بگیرید. علاوه بر این، سعی کنید با شناخت علایق بچه‌ها، برای گرفتن یک نقش مناسب بهتر تلاش کنید و از آنها سؤالاتی بپرسید که می‌تواند آن‌ها را به شما نزدیک‌تر کند.

ازدواج با زن بچه دار چه چالش‌هایی دارد؟

چالش های ازدواج با زن بچه دار

به عنوان پدر یا مادر ناتنی، باید به والدین اصلی فرزندانتان احترام گذاشته و هرگز در مورد آنها حرف منفی نزنید. چرا که عملکرد منفی شما ممکن است منجر به افزایش نارضایتی و عصبانیت‌های بچه‌ها از شما شود.

همچنین، باید مطمئن شوید که به هیچ وجه از بچه‌ها به عنوان خبرچین استفاده نکنید و از جزئیات خصوصی والدینشان جاسوسی نکنید. مسائل مربوط به مدرسه، پزشکی و برنامه‌ریزی را مستقیماً با والدین اصلی آنها مطرح کنید به جای اینکه از بچه‌ها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

توصیه می‌شود مردی که مایل به ازدواج با زن بچه ‌دار است، این واقعیت را به طور کامل درک کند که بخش قابل توجهی از انرژی و عشق زن را به فرزند خود اختصاص می‌دهد. اگر مرد نتواند این واقعیت را پذیرفته و با آن سازگار شود، ممکن است با مشکلاتی روبرو شود. این مشکلات می‌تواند عبارت باشد از:

 • حساسیت زیاد شوهر نسبت به محبت زن به فرزندش
 • نداشتن هم‌دلی و اتصال در زوجین
 • احساس تنهایی توسط هر دو شریک زندگی
 • خیانت شوهر به زن
 • تشدید تنش‌ها بین زن و شوهر
 • نامطلوبی در برقراری رابطه با فرزند زن

هر یک از این عوامل ممکن است به زوال وضعیت زناشویی و خشم و دلسردی منجر شود. بنابراین، پیش از ازدواج با یک زن بچه‌دار، شما باید با این واقعیت خودتان را تطبیق بدهید که فرزند همسرتان برای او یک اولویت است. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که محبت و علاقه ویژه‌ای که زن به فرزند خود دارد، به هیچ وجه به این معنا نیست که به شما علاقه‌ای ندارد. با این حال، برای این که موفقیت در این ازدواج بدست آید، شما باید توانایی تقسیم محبت و عشق خود را به درستی در بین زن و فرزندش داشته باشید.

سازگاری با واقعیت

درست است، برای مدیریت این مشکلات لازم است تا ابتدا این واقعیت را پذیرفته و به آن سازگار شوید که زنی که بچه دار است دارای چالش‌ها و مسئولیت‌هایی است که نیازمند شناسایی و پذیرش آنها است. بیشتر از هر چیز، این پذیرش و درک از تلاش‌های زن برای پرورش فرزندانش، قدردانی آنها و حمایت از آنها نسبت به اهداف خود، خیلی مهم است. در مورد چالش‌هایی که در ادامه موضوع ازدواج با زن بچه دار ذکر می‌شود، می‌توانید تلاش کنید به شکلی عملکرد مناسب و متناسب با آنها را داشته باشید:

اختلاف و درگیری با فرزندان

 برای پیشگیری از بروز این موضوع، ایجاد بستر درک مشترک و تبادل نظر کافی بین شما و همسرتان، به عنوان یک وسیله مهم به نظر می رسد. با ارزیابی این که چگونه بهترین راه برای برقراری روابط صحیح با فرزندان چیست، می‌توانید به اهداف خود برسید.

تحمل رابطه همسر با همسر قبلی

 این مسئله نیز می‌تواند محبت زن شما با همسر قبلی و فرزندش را افزایش دهد. به‌عنوان یک فرد بزرگسال، باید پذیرفت که یک ازدواج با یک زن بچه‌دار نیازمند پذیرش تمامی روابطی است که قبلا برقرار بوده است. شما باید از روحیه برخورد با این روابط اطلاعاتی داشته باشید.

کمبود وقت و فضاهای شخصی با همسر

 این بستر باید به گونه‌ای پاسخ گوی اهداف شما و همسرتان باشد، در موردهایی ممکن است نیاز به مدیریت وقت بیشتری باشد تا شما و همسرتان بتوانید در زمان مناسبی در کنار یکدیگر باشید.

بنر-مشاوره-ازدواج
این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!