نشانه های خیانت مرد به زن

نشانه های خیانت مرد به زن

ممکن است برای هر خانمی پیش آید که شوهرش به او خیانت کند. زیرا امروزه در جهان بسیاز زنانی وجود دارند که قربانی خیانت همسر می شوند. اما گاهی زنان به شوهر خود و حالاتی که دارد شک می کنند و نمی دانند دقیقا این حالات مربوط به خیانت می شود و یا خیر. ما هم امروز این جا هستیم تا در مورد این حالات صحبت کنیم که اکثر آن ها مربوط به زمان بعد از خیانت می شود.

زیرا اکثر مردان پس از خیانت حالات و روحیات و رفتار هایی انجام می دهند که با قبل از آن متفاوت است و به راحتی قابل تشخیص است برای پی بردن به چنین نشانه هایی موارد زیر را مطالعه کنید و بررسی کنید که همسر شما کدام یک و یا چند نمونه از نشانه های زیر را دارد. در ادامه به بررسی نشانه های خیانت مرد خواهیم پرداخت.همچنین شما میتوانید برای تشخیص کامل خیانت همسر از مشاوره خیانت مرکز مشاوره روانشناسی استفاده کنید.

نشانه های خیانت مردان به زنان – حالات خیانت مرد

هر مردی به هر دلیلی ممکن است به همسر خود خیانت کند اما ممکن است این خیانت پنهانی باشد و هر زنی برای پی بردن به آن باید نشانه های زیر را تجزیه و تحلیل کند تا بفهمد که شوهر او خیانت میکند یا خیر. لطفا نشانه های زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

1.اعتیاد مرد:

اعتیاد می تواند فکر و ذهن مردان را مختل کند و از طرفی قدرت تصمیم گیری آن ها را ضعیف کند به همین منظور ممکن است مردان معتاد به راحتی به همسر خود خیانت کنند و با زنان دیگر آشنا شوند و بدون فکر زندگی مشترک خود را خراب کنند.

2.تمام کردن زندگی مشترک:

یکی از دلایل خیانت مردان این است که به حد کافی شجاعت تمام کردن رابطه را به صورت محترمانه و مسالمت آمیز ندارند از این رو سعی می کنند با خیانت کردن به طرف مقابل بفهمانند که زندگی مشترک به پایان رسیده است. البته که چنین رفتاری از مردان ضعیف بر می آید.

3.احساس ناکافی بودن مرد:

مردان همواره قدرتمند بودن و شجاع بودن را برای خود می پسندند اما اگر زمانی متوجه شوند که برای زن خود کافی نیستند و به قدر کافی مفید نیستند احساس بی ارزش شدن می کنند و برای جلب رضایت و خرسندی و مفید بودن نزد زن دیگری می روند و خیانت شکل می گیرد تا این مرد نزد زن دیگری احساس بهتری پیدا کند و قدرت خود را باز یابد.

4.نرسیدن به بلوغ فکری:

یکی از دلایل که اکثر مرد ها به زنان خود خیانت می کنند نرسیدن به بلوغ فکری است زیرا مرد مدام خود را درگیر رابطه با دیگران می کند و در این مواقع مرد می گوید که حق دارد که خیانت کند و با دیگران در ارتباط باشد چنین رفتار هایی فقط از فردی که به بلوغ فکری نرسیده بر می آید به همین خاطر است که می گویند بهتر است مردان پس از رسیدن به بلوغ فکری ازدواج کنند.

5.تصمیمات از روی هیجان:

مردانی وجود دارند که از روی هیجان تصمیمی می گیرند و پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه می شوند اشتباه کرده اند و سریع پشیمان می شوند چنین مردانی هیچ گاه رابطه و عشق و علاقه همسر خود را نسبت به خود درک نمی کنند و در لحظه ممکن است همه آن را فراموش کرده و خیانت کنند.

6.نداشتن روابط سالم:

مردانی هستند که فکر می کنند روابط آن ها مختص به گذراندن زمان با زنان است چنین مردی هر گاه که همسرش به هر دلیلی که در دسترس نباشد زنان دیگر را جایگزین او می کند و البته که چنین مردی بسیار حق به جانب است و می گوید اگر همسرم سر کار نبود و یا مسافرت نبود خیانت نمی کردم.

7.کم توجهی زن به همسرش: از نشانه های خیانت مرد

قطعا مردان به همسر خود در هر زمینه ای نیاز دارند و انتظار دارند که همسرشان نیاز های عاطفی و جنسی و غیره را بر طرف کند اما زمانی که زن درگیر مشغله های کاری و روابط با دوستان و خانواده ها می شود هم چنین مشغول رفع نیاز های فرزندان است ممکن است مثل سابق به شوهرش توجه نکند و همین سبب خیانت مرد می شود.

8.صدمات دوران کودکی:

اگر یک مرد دوران کودکی درستی نداشته باشد و مشکلات خانوادگی در کودکی او را تحت تاثیر قرار داده باشد ممکن است چنین مردی با ایجاد کوچک ترین مشکلی بین خود و زنش به دنبال تکیه گاه و پناهی باشد از این رو به همسر خود خیانت می کند.

9.تنوع طلبی:

اصلی ترین و مهم ترین نشانه خیانت مردان در اصل تنوع طلبی آن ها است که پس از مدت اندکی رابطه فرد مقابل را تمام و کمال نمی دانند و به دنبال گزینه های بهتر می گردند و یا نقصی در فردی می یابند و در زنان دیگر به دنبال پیدا کردن آن هستند چنین مردانی هیچ وقت سیر نمی شوند و روزی یک زن را می طلبند و چنین مردانی مدام در حال خیانت به همسر خود می باشند.

10.خود خواهی: از نشانه های خیانت مرد

بسیار مردانی وجود دارند که به خاطر بزرگ شدن در خانواده ای غلط و فرهنگی اشتباه معتقد به داشتن روابط نامشروع و خیانت و یا حتی چند همسری هستند چنین مردانی پس از مدتی رابطه ادعا می کنند که قدرت داشتن و اداره چند رابطه را دارند و به راحتی خیانت می کنند.

11.برخورد نادرست زن با مرد:

نداشتن رفتار درست زن با مرد یکی دیگر از نشانه های خیانت مردان می باشد به این صورت که مردان اگر ببینند همسر آنها با خشونت و نا مهربانی با آن ها سخن می ‌گویند ناسزا می‌ گویند و غر می زنند احترام همسر خود را نگه نمی دارند و در هر جمعی او را کوچک خرد می کنند، ممکن است دست به خیانت بزنند.

12.رضایت نداشتن از رابطه زناشویی:

این هم یکی از مهم ترین نشانه های خیانت مردان به زنان است. زمانی که مردان از رابطه جنسی و زناشویی خود به حد کافی رضایت ندارند ممکن است به دنبال این رضایت در زنان دیگر بگردند به همین خاطر به همسر خود خیانت می کنند.

13.عدم بارداری زن:

گاهی ممکن است زنی دچار بیماری ناباروری باشد یا پزشکان تشخیص دهند که این زن به هیچ عنوان بچه دار نخواهد شد در این صورت ممکن است مرد به فکر تشکیل زندگی دیگر و یا خیانت به همسر خود بیفتد از این رو زنان دیگر را وارد زندگی خود می کند.

14.ازدواج اجباری:

هنوز هم خانواده های وجود دارند که فرزندان خود را مجبور به ازدواج می کنند ازدواج های اجباری ممکن است نا موفق باشند و منجر به شکست شوند زمانی که مرد به طور اجباری وارد زندگی زناشویی شود احتمال دارد که در آینده به همسر خود خیانت کند.

15.نداشتن علاقه به همسر:

برخی مردها ممکن است پس از مدتی زندگی مشترک احساس کنند که به همسر خود علاقه مند نیستند و مثل سابق او را دوست ندارند از این رو ممکن است به زنان دیگر علاقه مند شوند و به همسر خود خیانت کنند.

16.وابستگی زن به مرد: از نشانه های خیانت مرد

معمولاً مرد ها دوست ندارند که زن ها خیلی به آن ها وابسته شوند از این رو زنانی که خیلی به همسر خود وابسته می شوند و مدام همسر خود را چک می کنند و می خواهند بدانند که همسرشان در همین لحظه کجا است و با چه کسی است باعث ایجاد خیانت همسر خود می شوند.

17.جلب توجه زن:

گاهی مردان برای جلب توجه همسر خود که نسبت به زندگی مشترک سرد شده و نسبت به شوهر خود کم توجهی می کنند سعی می کنند حسادت او را برانگیزند و با خیانت کردن همسر خود را دوباره به زندگی علاقمند کنند که قطعاً روش اشتباهی است.

18.استقلال زن:

مردان همواره دوست دارند که حامی همسران خود باشند و از هر نظر آن ها را تامین کنند اگر مردی حس کند که برای همسر خود کافی نیست و زن آن قدر استقلال پیدا کرده که دیگر نیازی به این مردم ندارد ممکن است احساس ناکافی بودن به آن ها دست بدهد و به دنبال خیانت و یافتن زنی دیگر که حامی او باشند بگردند.

19.تلافی کردن:

یکی دیگر از کارهای اشتباهی که مرد ها برای تلافی و یا انتقام علیه زنان انجام می دهند و یا به نظر خود می‌ خواهند که همسر خود را تنبیه کنند به خاطر کار اشتباهی که انجام داده است دست به خیانت می زنند و زن دیگری را وارد رابطه و زندگی مشترک خود می کنند.

20.رفیق و یا دوست نااهل؛ از نشانه های نشانه های خیانت مرد

مردان ممکن است روابط دوستانه وسیعی داشته باشند که چنین دوستانی ممکن است مرد را به انجام کارهای اشتباه ترغیب و یا تحریک کنند از این رو از مردم می خواهند که با داشتن رابطه نامشروع و یا خیانت نوع دیگر از لذت را بچشند.

از این رو مردان هم که بسیار هوس باز و تنوع طلب هستند ممکن است لحظه ‌ای گول بخورند و دست به خیانت بزنند پس وجود دوستان ناباب هم می ‌تواند موجب برهم ریختن زندگی مشترک شود و پای زنان دیگر را به زندگی مشترک باز کند.

چنین نشانه هایی اگر در زندگی مشترک و در همسر خود دیدید سعی در برطرف نمودن آنها کنید تا کار به جاهای باریک تر و جدایی نرسد زیر و عواقب آن بدتر است. هر زمانی که بخواهید میتوانید از مشاوره تخصصی خیانت مشاورکده استفاده کنید.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!