چه پیامی بدم عشقم برگرده؟

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟

تاریخ بروزرسانی اطلاعات: خرداد 1403

اگر فرصت خواندن متن را ندارید، فقط به فایل صوتی زیر گوش دهید:

بسیاری از روابط ممکن است به دلایل مختلفی به اتمام برسند اما هستند در این میان کسانی که به فکر بازگشت و احیا کردن رابطه خود هستند. هرچند این کار به صورت کلی باید با دقت انجام شود و در بسیاری از مواقع کار درستی نیست اما ما در این مقاله قصد داریم تا درباره موضوع چه پیامی بدم عشقم برگرده، به صورت کامل راهکارهایی به شما ارائه دهیم.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: پسری که دوستت داره ولی نمیگه

چه پیامی بدم عکسم EX برگرده؟

برای بازگرداندن عشق سابق خود به رابطه می‌توانید فعالیت‌ها و اقدامات زیر را انجام دهید:

نقاط ضعف خود را کامل تغییر داده و اصلاح کنید

نشان دهید که تغییر کرده‌اید؛ به  بهبود و ارتقای اعتماد به نفس و عزت نفس خودتان توجه کنید. قبل از تماس و ارسال پیام به پارتنرتان در ابتدا از وضعیت و شرایط روحی او باخبر شوید تا در زمان درست با او درباره ادامه رابطه صحبت کنید. سپس به صورت کاملا واضح پیام دهید تا طرفتان بفهمد که قصد دارید در این مورد صحبت کنید.

در مکالمات خود به هیچ عنوان به گذشته فکر نکنید. در هنگام ارسال پیام بعد از جدایی، سعی کنید تاثیرگذار باشید، اما انتظار نتیجه‌ای سریع و تغییر شرایط را نداشته باشید؛ زیرا هنگامی که انتظارات شما برآورده نشوند، ممکن است اضطراب باعث اشتباه در رفتار شما شود. به واکنش عشقتان توجه کنید و مکالمه را طولانی نکنید.

صبور باشید

واقعیت این است که اگر رابطه شما به صورت کامل تمام شده و یا در هنگام جدایی بحث و دعوا نیز داشتید، ترمیم و بازگرداندن عشق شما کار آسانی نیست و این اتفاق بسیار زودی رخ نمی دهد. برگشت به حالت قبلی، حتی از شروع رابطه، دشوارتر است و نیاز به زمان کافی و صبر و تلاش برای بهبود یافتن یا کنار گذاشتن نقاط ضعف منفی دارد.

ارسال پیام برای بازگرداندن عشق، اگر بدون داشتن استراتژی و برنامه ریزی باشد، بی نتیجه خواهد بود. چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ بهتر است برای بازگرداندن عشق سابق خود در ابتدا بپذیرید که راهی طولانی دارید و ممکن است چندین دفعه جواب منفی از پارتنر خود بگیرید.

ما به شما در ابتدا پیشنهاد می‌کنیم که در مرحله اول و قبل از دادن پیام ابتدا از یک مشاور کمک بگیرید تا نقاط ضعف رابطه خود را بشناسید. سپس با تقویت مهارت‌های فردی سعی نمایید تا از اصول شش مرحله‌ای بازگشت عشق استفاده کنید. بدین ترتیب، پیش از ارسال پیام، به چند عامل دیگر نیز توجه کرده‌اید.

مطالعه دوره‌های بازگشت به عشق و ازدواج به خودی خود نشان داده است که با تلاش و مشاوره، رابطه ما می‌تواند بهبود پیدا کند. اما این موضوع به استفاده از استراتژی ترمیم رابطه، میزان عمق رابطه، صمیمت، شدت مشکلات قبلی و موانع فعلی بستگی دارد.

برای کمک به بازگشت عشق، استراتژی و روشی که برای ترمیم رابطه انتخاب می‌کنید باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. برای مثال، برای ارتباط بهتر، باید به شما در مهارت‌های ارتباطی کمک شود، زبان بدن خود را تقویت کنید و توانایی مدیریت رابطه را در دست داشته باشید. روش شش مرحله‌ای یکی از بهترین روش‌های بازگرداندن عشق است و شامل موارد زیر می‌شود:

 • ارتقای مهارت‌های فردی
 • تقویت مهارت‌های ارتباطی
 • آگاهی از ماهیت و ساختار روابط عاطفی
 • خودآگاهی و دیگرآگاهی
 • شناختن و پذیرفتن نقاط ضعف
 • واقع‌گرایی

از دوستان و اطرافیان خود انتظار مشاوره نداشته باشید

وقتی در رابطه عاطفی با مشکلات و شکست مواجه می‌شویم، عادتاً از نزدیکان و دوستانمان خواستار راهنمایی می‌شویم. اما این یک اشتباه بزرگ است، زیرا نگرش، تجربیات و عقاید افراد ممکن است با مشکل ما تطابق نداشته باشد و توصیه‌هایشان ممکن است به ضرر ما باشد. در پروسه بازگشت به عشق و رابطه، مشاوره اهمیت زیادی دارد.

یک متخصص، مسائل را از زاویه‌ای متفاوت بررسی می‌کند و می‌تواند به ما راهکارهای موثری برای حل مشکلاتمان بدهد. همچنین، مشاوره می‌تواند به ما در کنترل تنش‌ها و هیجانات کمک کرده و به ما کمک کند تا احساساتمان را بهبود بخشیم.

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ رهاسازی رابطه‌ای که به جای ساختن و حل مشکلات با بی احترامی رها شده است، زندگی شخصی شما را رو به روی چالش های بزرگ قرار خواهد داد به همین دلیل است که تاکید داریم این چالش را با حرف‌ها و توصیه‌های فردی بقیه دچار چالش بیشتر نکنید. همانطور که گفتیم بازسازی یک رابطه گمشده نیازمند استراتژی و تلاش زیادی است. فرقی ندارد که این رابطه چقدر عمیق و پیچیده بوده و یا به چه دلیلی به سرعت تمام شده، همه ی این عوامل در موفقیت شما در بازگرداندن آن تاثیر دارند.

توجه کردن به اصول 6 مرحله‌ای

در کتاب “بازگشت عشق” به اصول شش مرحله ای ترمیم رابطه تاکید شده است که بهترین حالت پیام‌هایی که افراد برای بازگشت عشق خود ارسال می‌کنند، هیچ نتیجه‌ای ندارند و در بدترین حالت، احساس منفی طرف مقابل را بیشتر می‌کنند. در این تکنیک شش مرحله‌ای ۱۱ اشتباه مورد بررسی قرار می‌گیرند که افراد در تلاش برای جذب عشق گمشده‌ی خود مرتکب آنها می‌شوند.  به همین دلیل پیش از ارسال پیام به چند نکته زیر توجه کنید؛

 • افشای علاقه پس از جدایی هیچ تأثیری ندارد.
 • زمانی که فردی رابطه ای را به اتمام می‌رساند، از مرحله توجه به احساسات شخص مقابل عبور کرده است و دیگر عشق در درون او به مانند روز اول جریان ندارد.
 • طرف مقابل بخاطر پشیمانی‌های خود تا همیشه در کنار شما نمی‌ماند و وعده‌های داده شده پس از جدایی اعتباری ندارند.
 • قول تغییر شرایط و برآوردن انتظارات پس از جدایی جدی گرفته نمی‌شود.

شناخت اصول و چهارچوب رابطه‌ها

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ برای رسیدن به اهدافمان، آگاهی ما از مسائلی که با آنها روبرو هستیم بسیار مهم است. شناخت اصول و چهارچوب رابطه‌ها و نحوه تعامل با شریک عاطفی، نیاز اولیه‌ی ما است. احساس اضطراب و افسردگی در هنگام جدایی همیشه رخ می‌دهد و تأثیر شدیدی روی واکنش‌های ما به مسائل دارد. بنابراین، تلاش برای افزایش آگاهی خود از این موضوعات، به موفقیت در رسیدن به اهدافمان کمک خواهد کرد.

در مقاله‌ای با عنوان “نکات روانشناسی برای عاشق کردن دیگران” به دو موضوع بسیار مهم پرداخته شده است. این موضوعات شامل نیازها و معیارهای خودآگاه و ناخودآگاه هستند. برای داشتن رابطه‌ای سالم با شریک عاطفی، نباید فقط به رفتار خودمان توجه کنیم، بلکه باید به واکنش‌هایمان نسبت به رفتارهای فرد مقابل نیز توجه کنیم. بنابراین، واکنش شخص مقابل به خواسته‌ها، نیازها، مشکلات و رفتار ما می‌تواند احساس ما را نسبت به او تعیین کند.

خودشناسی

خودشناسی برای بهبود روابط، بهتر شدن ارتباطاتتان، بهره گیری از استعدادهای خود و بهبود کیفیت زندگیتان بسیار حائز اهمیت است. با شناختن خود و ضعف هایتان، می‌توانید خود را در راه بهبود قرار دهید. همچنین، با ارتقای سطح خودشناسی می‌توانید نسبت به چالش‌های روزمره که احتمال بروز آن‌ها وجود دارد، آمادگی داشته باشید و روش‌های بهتری برای حل مشکلات پیدا کنید.

درک کردن

همه ما می‌دانیم که درک کردن مهم است، اما مهارت درک واقعی افراد دیگر در شرایط مختلف، مسئله‌ای مستقل است. برای بازگرداندن عشق خود با پیام باید به او بفهمانید که درک درستی از خواسته‌ها و یا نگرانی‌های تو پیدا کرده‌اید. بسیاری از رابطه‌ها به دلیل عدم درک زوجین از یکدیگر و یا ناسازگاری اتفاق می‌افتد.

اگر رابطه شما نیز به دلیل این موضوع تمام شده است بهتر است سعی کنید تا با انتخاب جملات مناسب به او بفهمانید که کاملا او را درک کرده‌اید و دیگر مانند گذشته نابالغانه رفتار نمی‌کنید.

تقویت هوش هیجانی

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ بسیاری از رفتارهای انسان در زمینه مهارت‌های ارتباطی قرار می‌گیرند، مانند اعتماد به نفس، فن بیان، زبان بدن، توانایی همدردی، تشویق دیگران، ایجاد لحظات شاد، مدیریت تنش و مهارت مذاکره در روابط و غیره. افرادی که دارای مهارت‌های عاطفی هستند، می‌توانند از کلمات دلنشین در پیام بهترین استفاده را کنند.

به عنوان مثال، خیلی از ما در روابط عاشقانه، به ویژه در شروع ارتباط، دغدغه‌های مشترکی داریم. ممکن است ندانیم که چطور بحث را آغاز کنیم و یا درباره چه موضوعاتی صحبت کنیم. این مسأله ریشه در مهارت‌های ارتباطی دارد و با آموزش، به راحتی قابل تغییر است.

به زبان ساده، هوش هیجانی به معنی توانایی کنترل احساسات و مدیریت واکنش ها است. افرادی که هوش هیجانی بالا دارند، می‌توانند بهتر احساسات خود و دیگران را کنترل کنند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند. با این حال، عواملی مانند تجربه های کودکی و اجتماعی، فشارهای عصبی و کمبود اعتماد به نفس می توانند باعث کاهش هوش هیجانی فرد شوند. در روابط عاطفی، هوش هیجانی نقش زیادی دارد. مهارت کنترل هوش هیجانی در روابط عاطفی می‌تواند باعث نشان دادن واکنش مناسب به هیجانات و احساسات طرف مقابل شود.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: نشانه های برگشت به رابطه

کنترل احساسات

بهترین روش مدیریت رابطه با طرف مقابل، کنترل احساسات اوست. تنش‌هایی که در رابطه مشترک و زندگی فردی طرف مقابل به وجود می‌آید، باید با دقت مدیریت شود. با مدیریت مشکلات و نگرانی‌ها، از فروپاشی رابطه جلوگیری می‌شود و با کمک به طرف مقابل در کنترل احساسات شخصی، پایداری رابطه عشقی شما بهبود می‌یابد. در نتیجه، در جایگاه بسیار محکمی در زندگی فردی عشقتان خواهید داشت.

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ بسیاری از افراد، در لحظه جدایی یا بعد از آن، احساساتی مانند خشم، نگرانی، تنهایی، افسردگی، ترد شدگی و شکست عشقی را تحمل نمی‌کنند، دست به رفتارهای پر خطر می‌زنند. به عنوان مثال، برای بازگشت عشقشان، اصرار و التماس می‌کنند، یا حتی به تهدید متوسل می‌شوند. نتیجه این رفتارهای اشتباه خطرناک برای بازگرداندن عشق از دست رفته این است که نگاه عشقتان به شما کاملاً تغییر خواهد کرد و رفتار شما، مهر و تاییدی بر درستی تصمیم جدایی که او گرفته است، خواهد بود.

نقش و اهمیت زمان در حل مسائل عاطفی و احساسات پس از جدایی، بسیار دارای اهمیت است. در شرایطی مانند افسردگی پس از جدایی، معمولا تمایل داریم که با هر کاری که می‌توانیم، عشقمان را به سمت خود بکشانیم و این می‌تواند منجر به واکنش‌های تند و هیجانی شود.

اما، تا زمانی که به شخص رفته، اجازه داده نشود که با افکار و احساسات خود تنها باشد و به شرایط رابطه فکر کند، تلاش شما هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. برای رسیدن به پاسخی که می‌خواهیم، باید زمان داد و تلاش کرد که با احترام به حس و باورهای کسی که رفته، روابطمان را بازسازی کنیم. نشان دادن رفتارهای هیجانی تند و عدم توانایی در کنترل احساسات در خیلی از شرایط نتیجه معکوس دارد به همین دلیل از یک متخصص کمک بگیرید.

صادق بودن

یکی از اصلی‌ترین قوانین در ارسال پیام برای به دست آوردن عشق سابق، صادق بودن، بیان احساسات و توجه به نیازهای فرد مورد نظر است. برای این منظور، لازم است که پیام‌های فرستاده شده، نیازها و احساسات واقعی شما را بیان کنند و به شخصیت تغییر داده شما اشاره‌ای داشته باشد. همچنین، باید از کلمات و عبارات واقعی و عاطفی استفاده کرده و از اصطلاحات تکراری پرهیز نمود.

چه پیامی بدم عشقم برگرده

توجه به نیازها و مشکلات شریک عاطفی

چه پیامی بدم عشقم برگرده؟ یکی دیگر از قوانین ارسال پیام برای برگشت عشق، توجه به نیازها و مشکلات شریک عاطفی است. در این بخش، نیازها و مشکلات فرد مقابل باید مورد توجه قرار گیرند و با همدردی و پشتیبانی، سعی در حل این مشکلات داشته باشیم. این کار باعث ایجاد احساس توجه و حمایت در فرد مقابل می‌شود و باعث پیشرفت رابطه به سمت بازگشت عشق می‌شود.

به جز این دو قانون، قوانین دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند شامل ارتباطات منظم و مداوم، استفاده از زبان بدن مؤثر در ارسال پیام، تقدیر و قدردانی کردن از فرد مورد نظر و ارسال پیام‌های رمزآمیز باشد. لازم به ذکر است که باید از ارسال پیام‌های طولانی و بی‌فایده خودداری کرده و به جای آن‌ها، پیام‌های کوتاه، مفید و جذاب ارسال کنیم.

برای بازگرداندن عشق از طریق پیام بهتر است به این نکات توجه کنیم:

 • ارسال پیام‌هایی بیش از حد احساساتی یا بی‌احترامانه، به رابطه ما آسیب می‌رساند.
 • پیام‌های ناقص یا نامفهوم ممکن است منجر به سوءتفاهم و درک نادرست شوند.
 • پیام‌های بدون تفکر و بی‌اندیشه منجر به نارضایتی می‌شوند. قبل از ارسال پیام، بهتر است خوب فکر کرده و مطمئن شویم که مطلب مورد نظر، مطابق با فکر و احساسمان است.

بهتر است به عواقب ارسال پیام‌های منفی بر روابط مان توجه کنیم. ارسال پیام‌هایی که بی فکر و هیجانی ارسال شوند، ممکن است باعث کاهش علاقه و اعتماد طرف مقابل شده است. همچنین باید از ارسال پیام‌های تهدیدآمیز یا مستبدانه خودداری کنیم. این نوع پیام‌ها می‌توانند تنش‌ها و خشونت‌های منفی را در رابطه‌های مان ایجاد کرده و به جای حل مسائل، بر تشدید آنها تمرکز کنند.

بهتر است از روش‌های سازنده تر جهت حل مشکلات استفاده کنیم تا روابطمان را بهبود بخشیم. علاوه بر این پیام‌هایی که دارای معنای بی‌احترامانه هستند بهتر است هرگز ارسال نکنید؛ زیرا این نوع پیام‌ها ممکن است باعث کاهش احترام و عشق مشترک شود و باعث آسیب رساندن به رابطه ما شود.

چگونه عشقم را دلتنگ کنم تا برگرده

چه پیامی بدم تا عشقم برگرده پرسشی رایج است که در دختران و پسران به دفعات مطرح می‌شود. برای دستیابی کامل به این پرسش مقاله را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید.

همیشه مکالمه را شما شروع نکنید

اگر شما تنها فردی در رابطه خود هستید که دائماً پیامک می‌فرستید، تماس می‌گیرید و مکالمه را آغاز می‌کنید، همین حالا این رفتار را کنار بگذارید! اگر مدام با او صحبت کنید، وقت دلتنگی برای او نخواهید داشت. بین مکالمات خود فاصله بگذارید و در آن فضا برای خود وقت بگذارید.

در صفحه شخصی خود زیاد فعال نباشید

اگر بیش از حد از صفحه مجازی خود استفاده می کنید، وقت آن است که آن را متوقف کنید. سعی کنید آن را از او مخفی نگه دارید. نظرات زیادی نگذارید و کمی از فضای مجازی دوری کنید. این باعث می شود که او متعجب شود که در زندگی شما چه می گذرد و دلتنگ شما شود.

همیشه در دسترس او نباشید

چه پیامی بدم تا عشقم برگرده؟ اگر می‌خواهید دلتنگ شما باشد یا اگر می‌خواهید واقعاً بخواهد با شما باشد، عادت همیشه در دسترس بودن را کنار بگذارید. وقتی او به شما نیاز دارد آنجا باشید. اما به یاد داشته باشید که او یک مرد بالغ است و می تواند از خود مراقبت کند، بنابراین نیازی نیست همیشه در کنار او باشید.

گفتگو را جذاب کنید

یک بحث جالب با او شروع کنید، مثلا درباره گذشته خود چیزی بگویید، اما همه چیز را فاش نکنید، ادامه گفتگو را به یک روز دیگر بسپارید. می‌توانید یک مکالمه را تا نیمه تمام کنید، بگویید که باید جایی بروید یا مثلاً با یک دوست تماس بگیرید. قبل از اینکه برگردید و بحث را ادامه دهید، کمی برای خودتان وقت بگذارید.

سعی کن مستقل باشی

وقتی در یک رابطه عاطفی هستید، وابستگی طبیعی است، اما این بدان معنا نیست که باید استقلال خود را رها کنید. اگر مستقل هستید، لازم نیست همیشه با مرد خود باشید.. در همه روابط، هر دو طرف رابطه باید فضای خصوصی خود را داشته باشند، این باعث تقویت رابطه شما می شود.

وقتی با هم هستید لحظات فراموش نشدنی را خلق کنید.

چه پیامی بدم تا عشقم برگرده؟ (How to Get Your Ex Back) وقتی افراد از یکدیگر دور هستند، خاطرات نقش مهمی دارند. خوب فکر کردن به شما کمک می کند تا روابط طولانی مدت بسازید. پس وقتی با هم هستید، وقت خود را بدون بحث و جدل بگذرانید.

خودت باش

لازم نیست نقش شخص دیگری را بازی کنید تا مورد استقبال و دوست داشتن دیگران قرار بگیرید. وقتی با عشقت هستی، خودت باش. ایفای نقش دیگران برای یک رابطه طولانی مدت خوب نیست. وقتی ویژگی های منحصر به فرد خود را در رابطه به نمایش بگذارید، دلش برای شما تنگ خواهد شد.

وقتی کات کردیم، چه پیامی بدم عشقم برگرده

پس از کنار گذاشتن رابطه، هر دو از هم جدا می شوند و دنیایشان زیر و رو می شود. اگر در حالی که هنوز بی ثبات هستید و احساسات متفاوتی را تجربه می کنید سعی کنید عشق خود را دوباره احیا کنید، فقط اوضاع را بدتر خواهید کرد.

به همین دلیل است که پس از طلاق یا جدایی باید به خود فرصت دهید تا آرام شوید، با افکار خود کنار بیایید و عاقلانه و منطقی اوضاع را تحلیل کنید. به این ترتیب، می توانید بفهمید که آیا در رابطه شکست خورده واقعاً خوشحال بودید، آیا با هم کنار می آیید، و آیا واقعاً می خواهید به او برگردید.

باید بر حس غیر قابل تحمل غلبه کرد و با ذهنی آرامتر و منطقی تر فکر کرد. روی خودتان کار کنید و ذهنیت بهتری ایجاد کنید. باید به این نتیجه برسید که: “من برای شاد بودن به او نیازی ندارم، می توانم بدون او خوشحال باشم.”

درماندگی خود را نشان ندهید

چه پیامی بدم تا عشقم برگرده؟  اگر به مردی که شما را رها کرده قدرت مطلق بدهید و یا خود را ضعیف نشان دهید و آنچه را که می‌خواهد به او بدهید، کاری انجام نداده‌اید جز اینکه استیصال و درماندگی خود به نمایش بگذارید. او متوجه می شود که شما چقدر مستأصل هستید و چقدر به عشق او نیاز دارید، بنابراین آگاهانه یا ناخودآگاه تمایل خود را برای دوستی با شما از دست می دهد و تمام امیدهای شما برای به دست آوردن دوباره او را از بین می برد.

نسبت به او ابراز علاقه و تمایل مستقیم نکنید

این اشتباه مربوط به گذشته است، به جای اینکه بخواهید او را با رفتار بدش دوباره تحمل کنید، سعی می کنید او را بپذیرید که دوباره با عشق و علاقه به شما بازگردد. بزرگترین اشتباه در هر دو مورد، تلاش برای به دست آوردن فردی با وجود رفتارهای زننده است. به همین جهت تا هیچ تغییر رفتار موثری در او ندیده‌اید به وی ابراز علاقه نکنید.

چه پیامی به عشقم بدم که عاشقم بشه

چه پیامی بدم تا عشقم برگرده؟ اگر شما به این موضوع فکر می‌کنید که چه پیامی دهید تا عشقتان به شما برگردد بهتر است بالغانه فکر کنید. نیاز نیست که رفتار خاص یا پیامی عجیب دهید تا فردی را نسبت به خود علاقه مند کنید بلکه کافی است که فقط با انعکاس دادن خود واقعی‌تان و صحبت کردن از حقیقت درونی‌تان فردی را به خود جذب کنید. درصورتی که شخصیتی جذاب و منحصر به فرد داشته باشید در نهایت فردی که باید با شما وارد رابطه شود عاشق شما خواهد شد.

عشقم بلاکم کرده چیکار کنم برگرده

در پاسخ به این سوال بهتر است که از تله و طرحواره چسبندگی دور شده و سعی در برگرداندن فردی که شما را رها کرده نکنید. فردی که شما را بلاک کرده یعنی دیگر قصد صحبت کردن با شما را ندارد پس چرا باید تلاش برای برگرداندن کسی انجام دهید که رفته؟ در عوض شما می‌توانید با مراجعه به روانشناس و دریافت کمک از او از دایره رفتار سمی بیرون امده و خود را نجات دهید.

اگر نیاز به مشورت با یک متخصص دارید، همین الان با مشاور کده تماس بگیرید.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!