آیا دوری عشق را از بین میبرد

آیا دوری عشق را از بین میبرد

یک رابطه عاطفی همواره بالا و پایین‌های زیادی دارد. یکی از چالش‌هایی که ممکن است بر سر راه عاشقان به وجود بیاید دوری است. دوری اتفاقی است که در بعضی از روابط سبب تحکیم شدن یک رابطه عاطفی و در بعضی از روابط سبب فروپاشی می‌شود. از انجایی که این اتفاق ممکن است در همه رابطه‌ها به مدت‌های متفاوتی وجود داشته باشد ما در این مقاله قصد داریم تا درباره این موضوع که آیا دوری عشق را از بین میبرد یا خیر به شما اطلاعاتی ارائه کنیم و در انتهای مقاله راه‌کارهایی برای حفظ رابطه از راه دور به شما می‌گوییم.

آیا امکان از بین رفتن عشق با دوری وجود دارد؟

روابط از راه دور نشان می‌دهند که عشق حد و مرزی ندارد! این نوع روابط نشان می‌دهند که حتی دو فردی که از نظر فاصله یا ارتباطی دور هستند، می‌توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند. بر اساس یک نظرسنجی، برخی مطرح کرده‌اند که ارتباطات از راه دور به آن‌ها کمک کرده تا پیشرفت کنند و روابط قوی‌تری را ایجاد کنند. واقعیت این است که در روابط از راه دور افراد به راحتی احساس تنهایی و افسردگی می‌کنند ، چون احساس می‌کنند که فاصله‌ای از عزیزانشان دارند. آنها هر روز برای شریک عاطفی خود دلتنگ می‌شوند، یا حتی می‌توان گفت هر دقیقه و هر لحظه دلشان برای او تنگ می‌شود.

نرمال کردن رابطه دور برای خودتان و پارتنرتان

با توجه به این توضیحات، تحقیقات نشان می‌دهند که جدایی از عزیزان و فاصله داشتن از آن‌ها، باعث احساس گناه، خشم، اضطراب و افسردگی می‌شود. بسیاری از افراد از علائم افسردگی خفیف مانند مشکل در خواب، احساس غمگینی، عدم تمرکز و اهمیت‌ندادن به کارهایی که لذت می‌برند، را تجربه می‌کنند. سوال اینجا است که آیا شما هم این احساس را دارید؟ برای کمک به شما و شریکتان در داشتن یک رابطه مستحکم‌تر، صمیمی‌تر و عاقلانه‌تر، بهترین راه‌حل‌های ارتباط از راه دور را گردآوری کرده‌ایم. سعی کنید تا حد امکان همه چیز را نرمال نگه دارید زیرا حتی اگر شما و شریک زندگی‌تان دور از هم باشید، همه چیز می‌تواند به نسبت نرمال پیش برود.

بنابر این در پاسخ به سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد باید گفت که سعی کنید در مورد مسائل کوچکی که در مکالمات روزمره بی‌اهمیت به نظر می‌رسند، با شریک زندگی‌تان صحبت کنید. این کار به شما کمک می‌کند که احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید، و رابطه‌تان از حالت نرمال قوی‌تر و مستحکم‌تر شود. رابطه خود را دوباره تازه کنید! سعی کنید همیشه احساس با هم بودن را بیشتر کنید، یکدیگر را دوست داشته باشید و تحسین کنید، و نسبت به شریک زندگی‌تان مهربان باشید تا جادوی رابطه‌تان همیشه زنده بماند.

برقراری ارتباط

ارتباط برقرار کنید. تاریخی برای تماس تصویری تعیین کنید زیرا در دنیای دیجیتال، تماس تصویری بهترین راه برای برقراری ارتباط با فردی که از شما دور است، میباشد. برنامه‌ریزی کنید که هر دو حاضر باشید و در تاریخ مشخصی با هم تماس تصویری بگیرید و لحظات خوبی را با هم به اشتراک بگذارید. این ارتباط را گاهی با ارسال هدیه انجام دهید. به شریک زندگی‌تان هدیه ای عاشقانه بدهید: ممکن است بپرسید چگونه؟ جواب ساده است! بسته‌ای از کالاهای موردعلاقه شریک زندگی‌تان را تهیه کرده و به او ارسال نمایید. رابطه‌ای از بین خواهد رفت که در دوری زوجین برای برقراری ارتباط متقابل تلاش نکنند و اجازه دهند که گذر زمان عشق آن‌ها را دچار فرسایش کند. همیشه برای برقراری ارتباط با پارتنرتان خلاقیت داشته باشید زیرا با توجه به اینکه امروزه ارتباطات شکل پیشرفته‌تری دارد این کار غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

روش‌های حل مسئله را برای حفظ رابطه از راه دور بلد باشید

برای رسیدن به پاسخ سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد یاد بگیرید که چگونه با درگیری‌ها کنار بیایید: هر گونه درگیری یا مشکلی می‌تواند به رابطه ی شما آسیب بزند. افراد مختلف نسبت به مسائل گوناگون، متفاوت واکنش نشان می‌دهند. وقتی روابط دوره راه دارد، کنار آمدن با درگیری و حل آن بسیار دشوار است. بهترین راه‌حل این است که از قبل با شریک زندگی‌تان درباره واکنش به درگیری صحبت کنید و چگونه می‌توانید در چنین شرایطی عمل کنید. باید کاملا واکنش شریک زندگی‌تان را درک کنید. صداقت ضروری است! شاد و پایدارترین رابطه ان‌هایی هستند که صداقت برایشان یک اصل مهم و غیر قابل تغییر است.

تاریخی را برای دیدار مجدد در نظر بگیرید

تاریخ‌هایی را برای دیدار حضوری در نظر بگیرید و گاهی با هم به یک سفر یک روزه بروید و برای گذراندن یک تعطیلات با هم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید. یا سفرهای خود را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که همراه هم مکان‌های جدید را ببینید.

زوج‌ها چگونه می‌توانند بدون حضور فیزیکی رابطه را حفظ کنند؟

 رابطه از راه دور امکان‌پذیر است و عشق در بعضی از روابط دور از بین می‌رود و در بعضی دیگر خیر. عشق به شرطی در رابطه از راه دور از بین نمی‌رود که عشق و اعتماد وجود داشته باشد و برای تداوم بخشیدن به آن اراده از سمت زوجین کافی باشد. در این مقاله به این مسئله پرداخته می‌شود که چگونه می‌توانید رابطه‌های از راه دور خود را قوی نگه‌دارید، مشکلاتی که ممکن است به آنها برخورد کنید و راه‌حل‌هایی برای مقابله با این مشکلات که به شما کمک می‌کند پیوند شما قوی بماند؛ اشاره می‌شود.

کسانی که می‌پرسند آیا دوری عشق را از بین میبرد بهتر است بدانند که روابط عاشقانه برای روح انسان خوب هستند. حتی روابط عاشقانه از راه دور با آن که برخی اوقات سخت و دشوار می‌شوند، اما فوق‌العاده هستند. عشق در روابط از راه دور گاهی به دلیل عدم شناخت زوجین از یکدیگر ممکن است دوام نداشته باشد. یکی از مهم‌ترین نگرانی‌ها، حفظ شور و اشتیاق عشق هنگامی است که بین شما و شریک زندگی‌تان فاصله می‌افتد. در مجموع، دلیل داشتن یک رابطه، آشنایی با شریک زندگی است که برای شادتر کردن لحظات و آسان‌تر کردن لحظات دشوار زندگی در کنار شما حضور دارد. این‌که نتوانید پارتنر خود را ببینید موضوع کم اهمیتی نیست، می‌تواند مشکل‌ساز شود. با تلاش کردن تنها عشق باقیث نمیماند. به‌تدریج متوجه شکاف‌هایی در رابطه خود می‌شوید. این می‌تواند روح شما را درگیر کند، اما نادیده‌گرفتن هشدارها حیاتی و ضروری است. در ادامه، برخی از مهم‌ترین نشانه‌های مبنی‌بر خوب پیش نرفتن یک رابطه از راه دور آورده شده است. شما می2توانید با عشق از راه دور رابطه و عمق احساسات دو طرفه خود را امتحان کنید. این موضوع قدرت تحمل شما را در مقابل مشکلات زیر به چالش می‌کشد:

از بین رفتن عشق از راه دور

عدم اعتماد:

اعتماد اساس شکل گیری یک رابطه عاطفی سالم است و بدون اعتماد یک رابطه هرچقدر هم طولانی و یا نزدیک دوام پیدا نخواهد کرد. هنگامی که رابطه شما زیر بنایی مانند اعتماد دو طرفه داشته باشد بعد مسافت دیگر مهم نخواهد بود.

سوءتفاهم‌ها:

یکی از جواب‌هایی که با سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد مرتبط است وجود سوتفاهم‌ها در کمرنگ تر کردن عشق است. وجود سوتفاهم‌ها می‌توانند مسائل کوچک را به نگرانی‌های بزرگ تبدیل کنند. به عنوان مثال، اگر تماس شما فوراً پاسخ داده نشود، ممکن است به اشتباه فکر کنید که شخص مقابل به شما توجه نمی‌کند، در حالی که واقعیت ممکن است متفاوت باشد. این امور باعث سوءتفاهم‌ها در ارتباطات از راه دور می‌شوند. مکالمات تلفنی و تماس‌های تصویری نمی‌توانند جایگزین گفتگوهای مستقیم و رودررو شوند و حتی مسائل کوچک نیز ممکن است بدرستی تفسیر نشوند. به همین دلیل بهتر است سوگیری و قضاوت کردن‌ها را از راه دور کنار بگذارید و به این موضوع فکر کنید که اگر بنای رابطه شما سالم باشد عشق از بین نخواهد رفت.

از دست دادن حمایت فیزیکی:

یکی از چالش‌های رابطه از راه دور این است که شما حمایت فیزیکی پارتنر خود را از دست می‌دهید. در این حالت به مانند قبل هرجا که به او نیاز داشته باشید او حضور ندارد و همین موضوع می‌تواند شما را به شدت به هم بریزد و آشفته کند. یکی از مشخصه‌های عشق وجود حمایت روحی و فیزیکی است. این مورد در رابطه‌های از راه دور وجود ندارد اما اگر شما بر مشکلات و این دوری غالب می‌شوید می‌توانید این خلا را با حمایت‌های عاطفی پر کنید.

حسادت کردن:

هنگامی که پارتنرتان شبانه بیرون می‌رود یا وقت خود را با دوستانش می‌گذراند، ممکن است احساس حسادت کنید. این حس حسادت بی‌مورد نیست؛ زیرا وقتی تصور می‌کنید که عشقتان خوش می‌گذراند و شما دلتنگ او هستید، نمی‌توانید آرامشتان را حفظ کنید. بنابراین همواره این نگرانی وجود دارد که مبادا همسرتان شما را فریب دهد یا بیش از حد لازم با دیگران وقت بگذراند. این نگرانی نشان از عدم وجود احساس امنیت در رابطه است.

مشاجره‌ها:

مشاجره و جروبحث از دیگر موضوعات مرتبط با سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد می‌باشد زیرا مشاجره تلخی رابطه را افزایش می‌دهند. در هر رابطه‌ای مشاجره وجود دارد، اما در رابطه از راه دور، زوجین همیشه باید برای اثبات بی‌گناهی خود طرف مقابل را متقاعد کنند و این موضوع تلخی‌هایی زیادی را در رابطه آنها به وجود می‌آورد. به همین دلیل بهتر است هرگز در روابط از راه دور خود قضاوت نکنید و تا وقتی که با یکدیگر از نزدیک صحبت نکرده‌اید بحث را ادامه ندهید.

روابط جنسی و لمس فیزیکی

نه‌تنها از طریق برقراری رابطه جنسی، بلکه حتی در حد گرفتن دست‌های او و در آغوش کشیدن، اما همسرتان در این لحظات حضور ندارد. نبود رابطه فیزیکی ممکن است شما را به سمت محبت دیگران سوق دهد. هرچند یکی از مولفه‌های ارتباط سالم وفاداری است اما در صورتی که پشت این وفاداری صداقت وجود نداشته باشد ممکن است که خیانت اتفاق بیفتد. برای خیانت جنسی هیچ توضیح و دلیلی وجود ندارد. شما در این رابطه می‌توانید سایر مقالات ما را مورد مطالعه قرار دهید.

ترس از خیانت:

این واقعیت است که فقدان صمیمیت زناشویی ممکن است باعث شود شخص دیگری برای یافتن عشق و احساسات خارج از رابطه به دنبال فرد دیگری رود. حتی اگر پارتنر شما فرد خیانتکاری نباشد با این ذهنیت که او خیانت می‌کند شک به جان رابطه‌تان خواهد افتاد.

نداشتن موضوعی برای گفتگو:

 رابطه از راه دور ممکن است به دلیل عدم گفتگو مستقیم با همسر، به سرعت خسته‌کننده شود.

مسائل مربوط به آینده رابطه:

همواره وضعیت رابطه‌ی شما در حوزه‌ای از عدم وضوح قرار دارد. این ابهام باعث ایجاد نااطمینانی در رابطه شما می‌شود و ممکن است تأثیراتی بر جنبه‌های دیگر زندگی‌تان داشته باشد.

ایجاد فاصله:

 زمانی که زوجین به جدایی عادت می‌کنند، این موضوع به قسمتی از زندگی روزمره‌شان تبدیل می‌شود و به تدریج شکافی در رابطه‌شان به وجود می‌آید.

غفلت از دیگر روابط:

 از سوی دیگر در پاسخ به سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد، ممکن است این که به همسرتان فکر می‌کنید، باعث شود که از روابط دیگری در زندگی غافل شوید. ممکن است به تدریج از دوستان، فرزندان و خویشاوندان فاصله بگیرید.

درباره نگرانی در رابطه:

 مواردی که باعث نگرانی و استرس در این نوع روابط می‌شود وجود دارد، مثل اینکه ممکن است همسر شما از مرزهای تعیین شده فراتر بروید، شما را فریب دهد یا نتواند به تعهداتش در رابطه پایبند بماند و …

انزوا و نگرانی:

 این نوع رابطه ممکن است باعث ایجاد نگرانی شدید در شما شود. غیبت دائمی همسر ممکن است باعث استرس شما شود و شما را در یک وضعیتی مشکل‌آفرین به سر ببرد که نمی‌توانید از آن خارج شوید. در این شرایط، آرزوی تنهایی شما فقط این است که همواره کنار همسرتان باشید.

این‌که رابطه از راه دور خوب و سازنده باشد یا مخرب به نحوه دید شما بستگی دارد. اگر به رابطه رسیدگی نمایید، رشد می‌کند؛ اگر از آن غافل باشید، پژمرده می‌شود.

تنهایی طاقت‌ فرساست:

 شما مهم‌ترین شخص زندگی‌تان را در کنار خود ندارید تا موفقیت‌ها، ترس‌ها یا خنده‌های روزانه‌تان را با او شریک شوید. وقتی زوج‌هایی را می‌بینید که بازو در بازوی یکدیگر انداخته‌اند و از گرمای وجود هم برخوردار می‌شوند، احساس تنهایی به شما دست می‌دهد و همسرتان حضور ندارد تا از شیرین‌کاری‌ها و شیرین‌زبانی‌های فرزندانتان با هم لذت ببرید.

هزینه حفظ ارتباط سنگین است:

این‌گونه رابطه‌ها اغلب از لحاظ مالی به مشکل برمی‌خورند. ممکن است ملاقات‌های غافلگیرکننده، تعطیلات یا هدیه‌ها، همه پرهزینه باشند و با بودجه مالی شما جور در نیایند.

موضوعات مرتبط : نشانه های وابستگی مرد به زن

راهکارهایی برای حفظ رابطه از راه دور

شما در حال مطاعه مقاله آیا دوری عشق را از بین میبرد هستید. به دلیل عدم دیدارتان، ارتباط عاطفی روزانه با هم بسیار مهم است. نیازی به گفتگوی طولانی نیست، کافی است در یک مکالمه کوتاه از برنامه‌های روزانه‌تان بگویید یا از طریق ایمیل و پیامک نظر یکدیگر را جلب کنید. این کار به شما نشان می‌دهد که چقدر برای هم مهم هستید. حتی اگر سرتان با فعالیت‌های گوناگون گرم است، از ارتباط با عشقتان مراقبت کنید. هر روز زمانی را برای او در نظر بگیرید و بگویید که وقت شما محدود است. اگر هم وقت آزاد دارید، برای فعالیت‌هایی مانند کتاب خواندن یا سرگرمی‌های دیگر زمان بگذارید. انعطاف‌پذیری در زندگی ضروری است.

رابطه راه دور را چطور حفظ کنیم؟

  • هر چند وقت یکبار همدیگر را ملاقات کنید. تا جایی که امکان دارد، وقت برای دیدار با عشقتان بگذارید. یک رابطه تلفنی همیشگی نمی‌تواند باشد، پس از هر فرصتی برای دیدار استفاده کنید. در دیدارها، فعالیت‌هایی که دوست دارید را انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید با هم به رستوران بروید و از غذا خوردن در کنار هم لذت ببرید. ترجیحاً در فضاهایی خارج از خانه دیدار کنید، مثلاً یک مکان جدید برای گشت و گذار انتخاب کنید.
  • وقت خود را برای شناخت یکدیگر صرف کنید. هنگامی که با عشق صحبت می‌کنید، علایق او را یادداشت کنید و دانش خود را در مورد آنها افزایش دهید تا در دیدارهای آینده موضوعات مشترک و بیشتری برای گفتگو داشته باشید. این به شما در خرید هدایا هم کمک می‌کند.
  • برای اینکه به پاسخ سوال آیا دوری عشق را از بین میبرد، نزدیکتر شوید توصیه ما به نزدیک بودن را جدی بگیرید. یکدیگر را حمایت کنید. هر زمان که عشق شما به شما نیاز داشت، حضورتان را برایش فراهم کنید. اگر همسرتان بیمار یا در مشکلاتی است، تنها نگذاریدش. اگر همسرتان قادر به انجام کارها به تنهایی است، باز هم باید حاضر باشید که او را حمایت کنید.
  • در زندگی همه ما زمان هایی وجود دارد که دلگیر و دلتنگ می‌شویم، از این لحظات به سادگی نگذرید و آنها را نادیده نگیرید. با شریک زندگی خود درباره آنها صحبت کنید و از حسادت بیش از حد خودداری کنید.
  • اعتماد یکی از ضروریات رابطه است، بنابراین سعی کنید اعتماد عشق تان را به خود جذب کنید. از کمک دوستانتان برای دکوراسیون خانه یا خریدهای مشترک استفاده کنید تا کمی حال و هوایتان تغییر کند.
  • برای حفظ رابطه راه دور، سعی کنید کارهای مشترکی انجام دهید حتی از فاصله. مثلاً غذای مشابه درست کنید یا کتاب مشترکی بخوانید. این کارها باعث می‌شود احساس کنید که فاصله ای میان شما و شریک‌تان نیست.
  • برای اینکه اجازه ندهید دوری رابطه شما را از بین ببرد خلاق عمل کنید و مقاله آیا دوری عشق را از بین میبرد، را با دقت بخوانید. موارد پیشنهادی زیر فقط یک راهنما هستند و می توانید از آنها برای تجربه خودتان استفاده کنید.

1.  یک بازی آنلاین مشترک: انجام بازی‌های آنلاین مشترک مانند شطرنج یا بازی‌های چند نفره دیگر می‌تواند زمان بسیار خوبی باشد و به ایجاد احساس نزدیکی کمک کند.

2. هدایای غیرمنتظره: بدون مناسبت خاص، ارسال یک پیام عاشقانه یا ارسال یک هدیه می‌تواند روزهای مختلف را ویژه کند.

3. گفتگو و ارتباط مداوم: بحث در مورد انتظارات و هدف‌های رابطه و محدودیت‌هایی که دارید، می تواند به از بین بردن سوتفاهم‌ها کمک کند.

4. برنامه ریزی ملاقات‌های مجازی: تعیین زمان‌های مشترک برای مکالمات تصویری یا حضور در فضای مجازی می تواند حس رابطه را تقویت کند.

5. ساخت برنامه مشترک: تعیین یک برنامه مشترک برای انجام فعالیت‌های مشترک مانند تماشای یک فیلم یا خواندن یک کتاب و بعدا بحث در مورد آن، می‌تواند برای شما یک احساس مشترک ایجاد کند.

این پیشنهادها می‌توانند به شما کمک کنند که رابطه راه دور خود را حفظ کرده و به آن ارزش بیفزایید.

سایر پیشنهادها برای حفظ یک رابطه راه دور

1. مثبت نگری: بر روی نکات مثبت رابطه‌تان تمرکز کنید.

2. بهره‌برداری از فرصت: فاصله فیزیکی را فرصتی برای انجام کارهایی که به آن‌ها علاقه دارید و بهبود وضعیت شخصی خودتان بپردازید.

3. افزایش خلاقیت: رابطه از راه دور می‌تواند باعث افزایش خلاقیت شما شود و شما را تا دیدار بعدی بهبود می‌دهد.

با این روش، پس از فاصله، احساس دوری نخواهید کرد. یکی از وسایل شخصی تان را به عشق تان بدهید تا در صورت دلتنگی، آن را در آغوش بگیرد و احساس نزدیکی، آرامش و شادی کند. به توصیه‌های دیگران توجهی نکنید ممکن است افراد زیادی شما را به قطع این رابطه تشویق کنند، اما هیچ کس جز خود شما از صدای قلب تان آگاه نیست. بنابراین با نصیحت‌های آنها شک به دل تان راه ندهید.

کلام آخر

در انتهای مطلب آیا دوری عشق را از بین میبرد، باید اشاره کنیم که هر فرد دارای آرزوها و اهداف مختلفی است و هیچ کس نمی‌تواند دیگری را مجبور به کاری کند. آنقدری که در یک رابطه عاطفی هستید، هیچ چیز، حتی فاصله، نمی‌تواند احساسات شما را تغییر دهد. اگر یکی از شما تمایل به ادامه رابطه نداشت، فاصله فیزیکی هیچ تغییری نخواهد داد. بنابراین، اعتماد کامل به یکدیگر و داشتن دید مثبت در رابطه، بسیار مهم است، مگر اینکه خودشان عکس العمل دیگری را نشان دهند. همچنین نباید از یکدیگر برای بیرون رفتن از خانه بازخواست کنید. مسافت فیزیکی نباید دلیلی برای تحت‌تاثیر قرار گرفتن از زندگی عادیتان باشد.

این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!