نشانه های خیانت زن

خیانت یکی از موضوعاتی است که می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری به روحیه و زندگی افراد وارد کند. بسیاری از زوجین می‌خواهند بدانند که چگونه می‌توان با شناسایی خیانت از بروز این آسیب‌ها جلوگیری کرد به همین خاطر ما می‌خواهیم در این مقاله به صورت اختصاصی درباره نشانه های خیانت زن اطلاعاتی به شما ارائه دهیم؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره خیانت

راه های تشخیص خیانت زن

این که زنی به شوهر خود خیانت می کند ممکن است برای هر کسی پیش آید و این طور نیست که کسی بگوید غیر ممکن است برای من چنین چیزی پیش آید. پس باید همواره حواس تان جمع به زندگی تان باشد از این رو نشانه هایی که در زیر می بینید هر یک نشان دهنده خیانت زن به شوهر است:

1. ایجاد بیماری های مقاربتی

زنان هنگامی که به فردی غیر از همسر خود ارتباط جنسی برقرار می کنند به هر دلیلی ممکن است واژن آن ها دچار عفونت و انواع بیماری های مقاربتی و زگیل تناسلی شود، از این رو مرد ها می توانند در چنین مواقعی به خیانت زن مشکوک شوند.

2. سرد شدن زن

منظور از سرد شدن این است که زن متاهل دیگر نمی خواهد با همسر خود ارتباط جنسی داشته باشد و از کنار شوهر بودن لذت نمی برد و به هیچ عنوان از وقت گذراندن با شوهرش احساس لذت نمی کند. هر زمان که همسرش به او نزدیک می شود زن دور تر می شود.

3. خشونت های بی دلیل زن

زنان قطعا پس از انجام عمل زشت خیانت مثل سابق با شوهر خود رفتار نمی کنند و پرخاشگر و عصبانی تر از قبل می شوند و بر سر هر موضوع و مسئله ای دعوا می کند حتی ممکن است شوهر خود را مقصر این خیانت بداند و جنگ و جدال راه اندازد.

4. احساس نگرانی کردن؛ از دیگر نشانه های خیانت زن به شوهر

چنین زنانی همواره ممکن است احساس ترس و اضطراب و نگرانی داشته باشند به این صورت که با کوچک ترین واکنشی از شوهر شان نگران می شوند که نکند خیانت آن ها رو شود و شوهرش به وجود خیانت همسرش پی ببرد از این رو خیال آسوده نخواهند داشت.

5. محبت کردن بیش از حد به خانواده همسر

زنان متاهل ممکن است پس از خیانت احساس عذاب وجدان کنند و در چنین مواقعی به خانواده همسر خود محبتی فراتر از انتظار می کنند و مدام از آن ها درخواست بخشش و عذر خواهی می کنند در چنین مواقعی تغییر رفتار آن ها به کلی قابل تشخیص است.

6. زمان رفت و آمد آن ها تغییر می کند

زنانی که در حال خیانت به شوهر خود هستند هر چند مدت کوتاه به خارج از خانه می روند و به بهانه های پیش پا افتاده ساعات زیادی را خارج از منزل می گذرانند، دیگر زمان رفت و آمد آن ها از خانه مشخص نیست و غیر عادی به نظر می رسد.

7. تغییر رفتار ناگهانی

زنان خیانت کار ممکن است رفتار هایی ناگهانی از خود نشان دهند  برای مثال ممکن است دیگر غذا درست نکنند و به امور منزل رسیدگی نکنند به همسر خود توجه نکنند و در کل رفتار هایی مخالف با رفتار های قبلی نشان دهند.

8. آراستگی بیش از حد زن متاهل

زنان در چنین مواقعی بیش از قبل به ظاهر خود رسیدگی می کنند. این آراستگی ظاهری می تواند مربوط به رنگ مو و آرایش و لباس پوشیدن باشد. و غیر ممکن است که بدون آراستگی و نا مرتب آن ها را ببینید.

9. ایجاد یک حریم خصوصی؛ از نشانه های خیانت زن به شوهر

حریم های خصوصی دارای زنان باید حفظ شود اما این گونه زنان بیش از حد محافظه کارانه پیش می روند برای تلفن همراه خود رمز می گذارند و مدام در حال پیامک دادن و با تلفن صحبت کردن هستند و به صورت پنهانی و در اتاق حرف زدن از جمله این حریم خصوصی است.

امروزه تلفن همراه و فضای مجازی یکی از اصلی ترین راه ها برای انجام خیانت است. اگر همسرتان به صورت مداوم و در ساعات غیر عادی پیامک می‌زند و با تلفن صحبت می‌کند، احتمال دارد که خیانت میکند.

نکته دیگر این است که اگر زمانی که گوشی همسرتان به شما نزدیک است و برای او پیامک می آید و یا همراه او زنگ می خورد، و دستپاچه میشود و خیلی سریع گوشی را برمی دارد و از شما فاصله می گیرد باید به حرکات او شک کرد. قبل از اقدام برای شکایت از همسر با کارشناسان مشاوره خیانت، مشاور کده مشورت کنید و از تجربه آنها برای اثبات خیانت استفاده نمایید.

10. مقایسه کردن شوهر خود با دیگر مرد ها

مدام به شوهران خود می فهمانند که کافی نیست و شوهر فلانی خیلی از تو بهتر و شیک تر و با عرضه تر و متشخص تر است در چنین مواقعی مرد خود را بهتر نمی دانند و مدام در حال تخریب و کوچک کردن مرد خود هستند.

صحبت کردن درباره شخص دیگر، از جمله نشانه هایی است که به صورت قطعی و صددرصد نشان می دهد که زن شما در حال خیانت است و می تواند نگران کننده باشد و علامت هشداری باشد. اگر همسرتان در صحبت هایش از شخص دیگری سخن به میان می‌آورد، احتمال دارد که با او در رابطه است و یا این که علاقه خاصی به او پیدا کرده است. البته ممکن است که این احساس همسرتان صرفاً علاقه ساده ای باشد، که به علت محبت های آن فرد به دل همسرتان راه یافته باشد.

اما اگر همسرتان به صورت مداوم در حال تحسین کردن او باشد و در هر موضوع نام او را به میان بیاورد و به بحث درباره او علاقمند شود، ممکن است که به دلیل علاقه ای که به او دارد بخواهد راز های بیشتری را درباره او کشف کند. برای اطمینان بیشتر در این زمینه باید از مشاور کمک بگیرید.

11. تغییر رویه روزانه

چنین زمانی مدام ادعا می کنند که خسته شده اند و ساعات زیادی را به بهانه کنار دوستان بودن بیرون از خانه می گذرانند. ادعا می کنند که باید به سفر کاری چندین روزه بروند و به هر دلیلی می خواهند که از شوهر خود دور بمانند.

12. می خواهند به آن ها اعتماد شود

مدام برای دوری از خانه و پنهان کاری های خود بهانه جویی می کنند و می گویند مگر به من اعتماد نداری؟ چرا به من اعتماد نداری؟ به من اعتماد کن، من قابل اعتماد هستم و غیره…

13. عدم وقت گذرانی با شوهر؛ از نشانه های خیانت زن به شوهر

چنین زنانی نمی خواهند که به هیچ عنوان با شوهر خود وقت بگذرانند و مدام می خواهد از او فرار کنند و حتی به حرف های شوهر توجه نمی کنند و شوهر خود را تحویل نمی گیرند هیچ زمانی برای خلوت دو نفره خود ایجاد نمی کنند.

14. استفاده از وسایل جلوگیری از بارداری

ممکن است مردی در وسایل زن خود کاندوم پیدا کند که از آن خودش نباشد، چنین زنانی برای این که از شوهر خود باردار نشوند مدام قرص های جلوگیری از بارداری مصرف می کنند. و دیگر نسبت به ارتباط جنسی مایل نیستند.

15. پول خرج کردن غیر عادی

زنان در چنین مواقعی مدام از حساب پول برمی دارند و به بهانه های مختلف پول بیش تری خارج می کنند تا آن ها را پس انداز نموده و پس از جدایی دچار مشکل مالی نشوند.

16. پنهان کار و فراموش کار می شوند؛ از نشانه های خیانت زن به شوهر

چنین زنانی همه کار های خود را به صورت مخفیانه انجام می دهند و بسیار کم حافظه و فراموش کار می شوند و ساده ترین و یا مهم ترین مناسبات و امور را از یاد می برند مثلا روز تولد همسر خود را فراموش می کنند و یا سالگرد ازدواج خود را از یاد می برند.

چنین نشانه هایی اگر در یک زن وجود داشته باشد احتمالا در یک رابطه نا مشروع و یا خیانت به شوهر می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد خیانت همسرتون (زن) میتوانید از مشاوره خیانت مشاوره کده استفاده کنید تا دغدغه و نگرانی شما برطرف شود.

17. با دیر آمدن شما هیچ مشکلی ندارد

باید بدانید که بر اساس تجربه ثابت شده است که اکثریت زنان با دیر آمدن همسرانشان به خانه مشکل دارند. اما اگر این دیرآمدن باعث نارضایتی همسرتان نمی شود  باید به آن شک کنید. در مقابل اگر همسرتان روی هر موضوعی به شما گیر می‌دهد به بحث و جدل با شما می‌پردازد، می‌خواهد بر روی خیانت خود سرپوش بگذارد وحواس شما را پرت کند.

برخورد با خیانت زنان

برخورد با خیانت زنان در هر صورت نباید با تعرض یا خشونت در برابر او همراه باشد. بلکه برای مواجهه با خیانت خانم‌ها، چند اصل اساسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

👈 انتقاد و صحبت کردن با او: برای مواجهه با خیانت زنان، ایجاد فضای بحث و گفتگو برای بررسی مسئله و پیدا کردن راه حل‌های مناسب بسیار مفید است. در بحث‌ها و صحبت‌های خود، باید به او احترام بگذارید و با او با آرامش سعی برخورد کنید. هرچند انجام چنین کاری بسیار سخت است اما عصبانیت می‌تواند به بروز رفتارهای مخربی بیانجامد که حتی به شما نیز آسیب می‌رساند.

👈 فهمیدن دلایل خیانت: شناخت دلایل و علل خیانت زنان به منظور پیدا کردن راه حل‌های مناسب، بسیار مهم است. ممکن است خشم، نارضایتی از رابطه، عدم توجه و دریافت محبت از شوهر، فشارهای روانی، تفاوت‌های فرهنگی و … از جمله دلایلی باشند که باعث خیانت زنان شود.

👈 شناسایی و از بین بردن علل خیانت: یکی از راه‌های شکست خیانت زنان، مربوط به شناسایی عوامل مشکل است. ممکن است افزایش ارتباطات، مشاوره، رفتارهای مثبت، تغییرات در روتین روزانه و تقویت ارتباطات بین شما و همسرتان موجب تصحیح روابطه شود. برخورد با خیانت به معنای دعوا و بروز خشم نیست بلکه اگر به فکر احیای رابطه بودید باید به فکر شناسایی راه‌حل نیز باشید.

در بسیاری از موارد، درد و عذاب خیانت همسر از نظر عاطفی و روانی بسیار سنگین و دشوار است. با این حال، در جامعه ما، برخورد با خیانت زنان اغلب با تعرض و خشونت فیزیکی همراه است که به هیچ وجه قابل قبول نیست. به همین دلیل، برای مواجهه با خیانت زنان، باید از راهکارهای متفاوتی استفاده کرد. گفتگو، کمک گرفتن از مشاوران، تقویت رابطه جنسی و یا عاطفی از راه‌هایی است که می‌توانید با خیانت همسر برخورد کنید.

مواجهه با خیانت زن

یکی از اصول اصلی برای مواجهه با نشانه های خیانت زن، بحث و گفتگو است. باید برای پیدا کردن راه حل‌های مناسب، فضای بحث و گفتگوی مناسبی را ایجاد کنید. در حین صحبت کردن با همسر خود، به او با احترام مقصود خود را بگویید و از همان ابتدا تغییری در رفتار، روش قدردانی کردن و ارزش گذاری ایجاد کنید. در مواردی که خیانت زنان نتیجه عدم توجه به نیازها و خواسته‌ها باشد، تلاش برای تأمین آرامش ورسیدگی به نیازهای همسر می‌تواند کمک کننده باشد. مشاوره و کمک گرفتن از یک روانشناس سبب می‌شود تا بتوانید با کاوش کردن در عمق نیازهای همسرتان، متوجه خواسته‌های او شوید.

همچنین، تلاش برای ایجاد زمینه مناسب برای تحقق موفقیت در رابطه با همسرتان بسیار کمک کننده است. برای مثال، تلاش برای ارتقای روابط، رفتارهای مثبت، برقراری ارتباطات و رسیدن به اهداف مشترک، ارتباط را بین شما و همسرتان بهتر و مجدداً قوی‌ کرده و بهبود می‌بخشد.

بنابراین، با توجه به شرایط و نیازهای منحصر به فرد هر انسان، رویکردهای مختلفی برای برخورد با خیانت زنان می‌توان پیشنهاد داد.

علت خیانت زن‌ها چیست؟

علت خیانت زن‌ها چیست

علل خیانت زنان متنوع هستند و بستگی به شرایط و وضعیت هر زن دارد. برای برخورد با خیانت زنان، باید به برخی علل مهم توجه کرد که ممکن است باعث شده باشد که زن به شخص دیگری خیانت کند:

کمبود احساس عاطفی:

 احساس کمبود عشق و خلا عاطفی می‌تواند یکی از عوامل مهم در خیانت زنان باشد. وقتی زنان در یک رابطه عاطفی کمبودی حس کنند، اغلب به دنبال یافتن احساسات عاسفی بیشتر در رابطه بوده و ممکن است به دنبال رابطه جدید با فرد دیگری باشند تا آن خلا را پر کنند.

عدم توجه به نیازهای جسمی و روانی:

 عدم توجه به نیازهای جسمی و روانی می‌تواند یک عامل و از نشانه‌های خیانت زن باشد. اگر زنان احساس کنند که در یک رابطه مراقبت نشده‌اند و نیازهای آنها مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ممکن است برای رفع این نیازها از رابطه خود با شخص دیگری استفاده کنند تا فشار روانی را کمتر کنند.

عدم تطابق فرهنگی:

 عدم تطابق فرهنگی می‌تواند یک دلیل برای خیانت زنان باشد. در بسیاری از موارد، به دلیل تفاوت‌های فرهنگی و سبک زندگی متفاوت، احساس عدم تطابق و ناسازگاری در آن‌ها ایجاد می‌شود.

تعدی و نادیده گرفتن نیازهای جنسی:

 در برخی موارد، تعدی یا نادیده گرفتن نیازهای جنسی می‌تواند یکی از علل خیانت زنان باشد. برخی زنان به دلیل عدم تأمین نیازهای جنسی خود در رابطه، به دنبال یافتن شخص دیگری برای ارضای این نیازها هستند. هرچند چنین کاری به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و توجیه‌پذیر نیست اما با این حال نمونه‌های بسیاری نشان داده که عدم رسیدگی به این نیاز سبب خیانت شده است.

خشم و انتقام:

 در برخی موارد، خشم و انتقام می‌تواند باعث خیانت زنان شود. زنان ممکن است به دلیل تجربه تلخ و رفتارهای نادرست همسرشان به دنبال خشم و انتقام باشند.

بنابراین، برای مواجهه با خیانت زنان، باید بر روی عوامل مختلفی تمرکز کرد و راه حل مناسبی برای پیشگیری از خیانت زنان یا بازسازی رابطه پس از وقوع خیانت، پیدا کرد.

چه واکنشی بعد از خیانت زن بهترین رفتار است؟

بهترین واکنش پس از مشاهده نشانه‌های خیانت زن، بستگی به شرایط مختلف و نیازهای شما و همسرتان دارد. با این وجود، در کل برخی راهکارهای عمومی در این زمینه وجود دارد که می‌توان آن‌ها را دنبال کرد.

صحبت رو در رو:

 نشان دادن واکنش شدید نسبت به طرف مقابل می‌تواند باعث بازتاب منفی شده و رابطه را با تهاجم و ندیدن نیازهای همسر مواجه کند. در چنین شرایطی صحبت رو در رو در جلب توجه و رویارویی با مسئله یک روش خوب برای انجام مرحله اولیه است. گفتگو همیشه کارساز است به همین دلیل سعی کنید تا جای ممکن اس نشان دادن رفتارهای هیجانی مانند خشونت فیزیکی، قهر کردن، ترک کردن خانه و دیگر اقدامات جلوگیری کرده و شفاف صحبت کنید.

بروز ناراحتی:

 هستند بعضی از زوجینی که به دلایل مختلفی مانند ترس از تنهایی، طلاق و یا موضوعات دیگر ناراحتی خود را از اقدام همسرشان نشان نمی‌دهند. چنین کاری بسیار اشتباه است. به یاد داشته باشید که کوتاه آمدن با انجام راهی برای حل مشکل بسیار متفاوت است به همین جهت احساسات خود را به صورت کنترل شده نشان دهید.

سریع فراموش نکنید:

 به یاد داشته باشید که شما در معرض خیانت قرار گرفته‌اید به همین خاطر سعی نکنید تا این موضوع را با دریافت هدیه‌ای خاص و گران قیمت فراموش کنید. فردی که خیانت کرده است باید تحت درمان قرار گیرد تا مشکلات او به صورت کامل ریشه‌یابی و درمان شود. کوتاه آمدن شما و یا نشان دادن بی‌تفاوتی نسبت به چنین موضوعی بسیار اشتباه و مشکل آفرین است.

بررسی علت خیانت:

برای پیدا کردن نشانه‌های خیانت زن توجه کردن به شناختن نیازها، درک احساسات، پذیرش تفاوت‌های شما و همسرتان می‌تواند به شما کمک کند بهترین رویکرد در این زمینه به منظور پیدا کردن راه حل‌های مناسب بیابید. به همین خاطر می‌‌توانید از کمک یک روانشناس خبره استفاده کنید و گام به گام با او پیش بروید.

ریشه‌های خیانت زنان در چیست؟

ریشه‌های خیانت زنان ممکن است بسیار متنوع باشند و بسته به شرایط و وضعیت هر زن تغییر کند. در اینجا شاید بهتر باشد به برخی عوامل مهم احتمالی اشاره کنیم:

👈 مجموعه ارزش‌ها و باورهای فردی: برخی زنان به دلیل باورهای فردی خود، ممکن است به دنبال یافتن رابطه جدیدی با دیگر اشخاص باشند. برخی از این باورها شامل عدم احساس ارزشمندی، نیاز به تغییر، عزت نفس پایین و دیگر مسائل را در بر می‌گیرد.

👈 کمبود عشق و احساس عاطفی: کمبود احساس عاطفی و عشق می‌تواند باعث شود که زنان به دنبال یافتن رابطه جدیدی با دیگری باشند. اساس و یکی از ارکان هر رابطه‌ای وجود عشق است. بدون عشق ماندگاری یک رابطه بسیار سخت خواهد بود. از آن‎‌جایی که زنان به صورت کلی احساسی‌تر و حساس‌تر هستند عدم دریافت محبت می‌تواند سر منشا این مشکلات باشد.

👈 عدم توجه به نیازهای جسمی و روانی: نادیده گرفتن نیازهای جسمی و روانی زنان همچنین می‌تواند به خیانت زنان منجر شود. این نیازها شامل عشق، توجه، انحصاری بودن و رفتارهای دیگر هستند که می‌توانند به خیانت زنان منجر شوند.

بنابراین، ریشه‌های خیانت زنان ممکن است به دلیل مسائل روانشناختی، احساسی، جنسی، اجتماعی و فرهنگی متفاوت باشد. نیاز به احترام و توجه به نیازهای زنان، به ویژه در روابط عاطفی، می‌تواند به ماندگاری پایدار و رابطه سالم کمک کند.

بیماری‌های روانی آیا باعث خیانت در زنان می‌شود؟

بله، بیماری‌های روانی می‌توانند یکی از عوامل و از نشانه‌های خیانت زن باشند. بهتر است در نظر داشته باشید که بیماری‌های روانی از جمله افسردگی، نارسایی شخصیت، اضطراب، اختلال دوقطبی، اختلال نشخوار فکری، پارانویا و دیگر اختلالات از جمله عواملی هستند که ممکن است به خیانت زنان منجر شوند. در بعضی موارد، افراد با داشتن این بیماری‌ها شاید احساس خواسته نشدن و عدم داشتن ارتباط موثر با همسر خود را حس کنند که این می‌تواند منجر به خیانت زنان شود.

همچنین، بیماری‌های روانی ممکن است باعث تغییر در شخصیت و رفتار فرد شود که می‌تواند به عدم توجه به نیازهای شخصیتی و عاطفی زنان منجر شود. افراد با بیماری‌های روانی همچنین می‌شود که احساس تنهایی، نارضایتی و کمبود عشق و احساسات دیگری که در روابط مهم هستند، داشته باشند و در نتیجه ممکن است نیازهای رابطه را با شخص دیگری پر کنند و به خیانت اتفاق بیفتد.

بطور کلی، بیماری‌های روانی می‌توانند بر روی رفتار، زندگی عاطفی و رابطه شخصی فرد تأثیر بگذارند. بنابراین، برای مواجهه با چنین مشکلاتی، مشاوره گرفتن به تشخیص و پیشگیری از خیانت زنان با بیماری‌های روانی کمک می‌کند.

بنر-مشاوره-زناشویی
این مطلب چقدر برات مفید بود؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

مشورت نیاز داری کلیک کن!