021-66197223

021-66197223

علل ایجاد خیانت

ما امروز قرار است به یکی از رایج ترین مشکلات زندگی های این روز ها صحبت کنیم. متاسفانه این روز ها خیلی از افراد را می بینیم که به همسر خود خیانت می کنند و یا از طرف مقابل فردی را می بینیم که به آن خیانت شده است.

  لازم به  ذکر است که گاهی اوقات علت بروز این مشکل ریشه در بچگی فرد دارد و گاهی ذاتی است. قطعا شنیده اید که فردی که یک کار اشتباه می کند مثلا دزدی گی کند می گویند فلانی پدر و پدر بزرگش نیز دزد بودند خیانت نیز دقیقا همین شکل است ما در این مقاله به علل ایجاد خیانت می پردازیم و تا جایی که زمان به ما اجازه بدهد به شما راه کار می دهیم که از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

مطلب پیشنهادی به شما : مشاوره خیانت

شایان به ذکر است که در اغلب موارد بروز خیانت به دلیل مشکلات روحی است و گاهی نیز بروز خیانت به دلیل کمبود عاطفه است. این مشکلات ریشه در کودکی فرد دارند.

اگر اعتماد به نفس همسر شما کم باشد و یا این که در دوران کودکی و دوران زندگی اش با شما از مهر و عاطفه سیراب نشده باشد به دنبال این پر کردن این خلا در جایی بیرون از خانه می گردد. چنان چه قصد دارید بیش تر در این رابطه بدانید در بخش بعد با ما همراه باشید.

علل ایجاد خیانت

مشکلات همسر خود را اساسی ریشکن کنید و علل ایجاد خیانت را شناسایی کنید

این که ما در بخش فوق خدمتتان عرض کردیم که خانواده بسیار مهم است به این علت است که فرزند در کودکی شاهد خیانت پدر و یا حتی مادر خود بوده است و این کار یک امر عادی برایش قلمداد می شود. باید خدمتتان عرض کنیم که کمبود اعتماد به نفس ریشه در بسیاری از مشکلات بشر دارد.

زمانی که همسر شما از کمبود اعتماد به نفس رنج می برد به طور ناخودآگاه تلاش می کند که این خلا را جبران کند و یک نوع مکانیسم دفاعی از خود نشان می دهد. زمانی که خیانت می کند و تمام آن مشکلات را به صورت کاذب سرکوب می کند احساس قدرت می کند.

مطلب پیشنهادی به شما : پس از خیانت همسر چه کار باید کرد؟ 

یکی دیگر از علل ایجاد خیانت ترس از تنهایی است. گاهی این افراد به خاطر این ترس دائم به افراد های مختلف روی می آورند.  شما باید به همسر خود کمک کنید تا بتواند احساس راحتی کند. شما باید به گونه ای رفتار کنید که همسر شما احساس ارزشمند بودن بکند.

لازم به ذکر است که شما نباید الکی از آن تعریف کنید و یک اعتماد به نفس کاذب به او بدهید چنان چه آگاهی لازم را در این زمینه ندارید می توانید با مشاور مشورت کنید و در صورت لزوم همسرتان را نیز با خودتان ببرید و یک بار این مشکل را برای همیشه حل کنید و این ترس ها کنار گذاشته شوند.

تماس برای مشاوره خیانت

بروز خیانت از روی هوا و هوس

قطعا می دانید که بشر یک سری نیاز های اولیه دارد که پس از برطرف شدن هر کدام از آن دیگری خود را نشان می دهد. دو نیاز اصلی در زندگی زناشویی وجود دارد.

  • نیاز عاطفی
  • نیاز جنسی

لازم به ذکر است که این دو نیاز هر دو به این اندازه ضروری هستن و شما در عمل به هیچ کدام از آن ها نباید کوتاهی کنید.

همان گونه که می دانید نیاز های جنسی در اول رابطه خیلی زیاد و پر رنگ هستند و رفته رفته این شور و هیجان کم تر می شود و رابطه ها کم می شود حتی در بسیاری از زندگی ها شاهد این امر بوده ایم که رابطه های احساسی نیز کم تر می شوند و زن و شوهر عملا مانند دو هم خانه با یک دیگر زندگی می کنند و یا این که بگی از آن ها تمام وقت خود را صرف کار می کند و یا این که غرق فرزند خود می شوند.

این ها همه از مجموعه  علل ایجاد خیانت می باشند.  خب طبیعی است که اگر نیاز جنسی فرد به طور طبیعی بر طرف نشود وی به سراغ راه دیگری می رود و به همسر خود خیانت می کند.

مطلب پیشنهادی به شما : توجیه خیانت – دلایل و بهانه های توجیه خیانت

پس سعی کنید که نیاز های همسر خود را بشناسید و متناسب با آن عمل کنید‌. تمام وقت و انرژی خود را صرف فرزند، دوست و یا کار های مختلف نکنید. شما می توانید تمام این کار ها را با همسر خود انجام بدهید و از بودن در کنار یک دیگر لذت ببرید.

تنوع طلبی

یکی از سم های یک رابطه تنوع طلبی یکی از طرفین است. متاسفانه برخی از افراد هستند پس از این که فردی را به دست می آورند دیگر آن فرد جذابیتی برای آن ندارد و به سراغ فرد دیگری می روند. این افراد معتقد هستند که تا زنده هستند باید زندگی کنند و با خود فکر می کنند که چرا باید تمام عمر خود را به پای یک نفر بمانم ؟ چشم این افراد دائم در حال چرخیدن است و هر فرد زیبا تری را که ببینند نفر قبلی را فراموش می کنند. البته این افراد فقط به دنبال راه نیاز های جنسی خود می باشند و پس از آن که به خواسته ی خود برسند به دنبال دیگری می روند.

علل ایجاد خیانت

انتقام | از علل ایجاد خیانت

اغلب اوقات این خانم ها هستند که قربانی خیانت می شوند و وقتی که متوجه این اتفاق می شوند دچار افسردگی و یا خشم می شوند متاسفانه برخی از آن ها نیز مقابله به مثل می کنند و می گویند حالا که فلانی به من خیانت کرده است من هم به خاطر فرزندم و فلان قضیه می مانم اما خیانت می کنم.

این کار یکی از اشتباه ترین تصمیم ها در زندگی هر فردی است زمانی که شما این کار را انجام بدهید هیچ فرقی با همسرتان ندارید و ممکن است هیچ وقت نتوانید از این منجلاب نجات پیدا کنید.

 تا به این جا علل ایجاد خیانت را برای شما بازگو کردیم اگر چند وقتی است که به همسر خود شک کرده اید و یا اینکه مطمئن شده اید فورا عکس العمل نشان ندهید و چند روزی درست فکر کنید و سپس اقدام کنید. دقت کنید که در این مدت کوچک ترین حرکت شما نقش بسیار مهمی در زندگیتان دارد پس با یک مشاور متخصص خیانت صحبت کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید