021-66197223

021-66197223

مشاوره طلاق

وقتی زوجی تصمیم به طلاق می گیرند ضرورت دارد تا برای این تصمیم مهمی که کل زندگیشون را تحت والشعاع قرار می دهد مشاوره طلاق بگیرند و حداقل کاری است که می توانند انجام دهند برای خودشان تا بصورت اصولی با متخصص در این زمینه مشورت کنند .

تا با مشاوره قبل از طلاق هم از درستی و صحت این تصمیم اطمینان حاصل کنند و هم اینکه با مراحل طلاق آشنا شوند و اینکه مطلع شوند اینکار چه تأثیری در زندگی فردی،خانوادگی واجتماعی آنها دارد .

در اینجا به چند مورد از مزایای این موضوع را اشاره می کنم:

  • مشاوره های طلاق به زوج کمک می کند آگاهانه تصمیم بگیرند.
  • مشاوره در طلاق نقش پیشگیری از آسیب های احتمالی هنگام جدایی و حتی بعد از طلاق را دارد
  • مشاوره طلاق میتونه مسیر پیش رو را برای شما ترسیم کند تا شما دچار سردرگمی نباشید
  • مشاوره برای این موضوع کمک می کند به مدیریت حساسات فرد

گاهی اوقات شاهد این امر هستیم که زوجین از روی هیجانات منفی، عصبانیت و خشم یا از روی سوء تفاهم های پیش آمده تصمیم به جدایی می گیرند که در این هنگام مشاوره برای این موضوع و نقش مشاور در اینجا پررنگ خواهد بود. و با بررسی های لازم در روابط زوج متوجه صحت و درستی این تصمیم مهم در زندگی زوج می شوند.

مشاوره خیانت

مزایای اهمیت استفاده از مشاوره طلاق :

مزایای اهمیت استفاده از مشاوره طلاق :

مشاور کمک می کند با احساسات خودتان نسبت به خودتان، همسرتان و خانواده و فرزندانتان بهتر رو به رو شوید.
مشاوره خوب در طلاق به شما کمک میکنه تا مواجهه فرزندانتان را با این بحران پیش رو مدیریت کرده ؛چرا که ممکنه فرزند یا فرزندان شما آمادگی پذیرش جدایی والدین را به هیچ عنوان نداشته باشند، با مشاوره قبل از طلاق پدر و مادر و همچنین فرزندان راهکارهایی را بجهت آماده سازی خودشان برای این بخش از زندگی خود دریافت می کنند .

مشاوره برای طلاق به شما کمک میکند تا موقعیتی که به عنوان شکست تلقی می کنید را به عنوان فرصتی برای رشد تبدیل کنید.

مرکز مشاوره مشاورکده با بهترین و مجرب ترین مشاوران حاذق در این زمینه می توانند به شما کمک کنند در تصمیم گیری درست و پیشگیری از آسیب های احتمالی و بهترین نقشه راه را با توجه به موقعیت شما پیش روتون می گذارند،فقط کافیه با ما تماس بگیرید.

در جلسه مشاوره طلاق چه بگوییم؟

طبق قانون مشاوره قبل از طلاق ضروری است و اکثر زوج هایی که تصمیم به جدایی دارند این سؤال برایشان مطرح می شود که در این جلسات چه سؤالاتی مطرح می شود. و در ذهن خود تصور می کنند جلسه بازجویی است در صورتی که مشاوره در طلاق به این دلیل برگزار می شود که مشاور با کمک زوجین ریشه یابی کند علت اصلی جدایی را و اینکه تا آنجایی که می شود جلوگیری شود از جدایی زن و شوهر و از هم پاشیده شدن کانون خانواده؛چرا که طلاق نه تنها به زن ومرد بلکه به فرزندان وخانواده های دو طرف و همچنین در جامعه بزرگتر به یک اجتماع آسیب وارد می کند.

در واقع این جلسات یک جور زمان خریدن برای جلوگیری از تصمیمات اشتباه است و نکته ای که وجود دارد این است که زوجین در این جلسات با کمک فرد متخصص متوجه نقاط ضعف خود در رابطه می شوند و ممکن است تمایل به اصلاح رابطه و دادن فرصت به یکدیگر و ادامه رابطه داشته باشند.

پیشنهاد ما به شما : مشاوره خیانت

بهتر است در این جلسات هر یک از زوجین شرکت کنند و هر یک از آنها خود واقعیشان باشند وبا مشاور همکاری های لازم را داشته باشند تا با کمک مشاور بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند چرا که متأسفانه در برخی از زوج ها طلاق بهترین راه برای آنها حتی برای فرزندانشان است .در این جلسات ممکنه مشاور با توجه به شرایط زوج در تسریع کردن مراحل جدایی به زوج کمک کند.

همونطور که میدانید طلاق میتونه از بدترین رویدادهای زندگی یک فرد باشد . به همین دلیل بهتر است تمام راه های نرفته را رفت اگر نتیجه نداشت در اینصورت بهترین انتخاب و اتفاق زندگی فرد میتونه باشد.

مشاوره طلاق چه کمکی در تصمیم گیری به زوجین می کند؟

وقتی یکی از زوجین تصمیم به جدایی می گیرند ممکنه این تصمیم از سر هیجانات منفی و احساس خشم باشه که وقتی بحرانی را طی کنند یا با یک کارشناس و مشاور در طلاق صحبت کنند متوجه شوند که مشکلات به راحتی بینشون قابل حل است و فقط در یک زمان خاص این تصمیم ناگهانی به ذهنشون خطور کرده که باید این احساس ناگهانی کنترل شود و قطعاً با مشورت با یک کارشناس به این نتیجه می رسند که تصمیم اشتباهی گرفتند و با کمک مشاوره در طلاق مشکلاتشان ریشه یابی می شود و هر دوی آنها بجای یک تصمیم ناگهانی و غلط کمک به اصلاح روابطشان می کنند و ساختار خانواده شان حفظ می شود.

اگر شما جزء اون دسته از افرادی هستید که فکر جدایی و طلاق بسرتون افتاده و عین خوره به جانتان افتاده و فکر و ترس از جدایی دارید چه کسی بهتر از یک مشاوره برای طلاق و یا حتی ازدواج به شما کمک می کند ؟

دقیقاً در این هنگام زمانی هست که با مراجعه به مشاوران طلاق و مشورت با یک فرد متخصص در این زمینه متوجه می شوید که این فکر درست است یا اشتباه ؛ چرا که این فکر جدایی در برخی افراد درست است و برخی زوجین علی رغم اینکه طلاق همیشه بده و در همه حال مثل قطع عضوی از بدن می ماند اما گاهی تصمیم درستی است چرا که ادامه رابطه هم بضرر خودشان و هم فرزندانشان است .که شما با مشورت با مشاوره طلاق متوجه درستی یا اشتباه این تصمیم می شوید.

مشاوره طلاق در این هنگام که صلاح شما به جدایی است به شما کمک می کند با کمترین تنش برای جدایی اقدام کنید تا با کمترین آسیب این اتفاق بیوفته و راه کار هایی به شما ارائه می دهد تا بدون درگیری با کمترین آسیب به خودتان و فرزندانتان این جدایی صورت گیرد .
یکی از بهترین راه ها طلاق توافقی است که با کمک مشاور طلاق به زوجین کمک می شود تا با توجه به شرایط و موقعیت زوجین از این مرحله بسلامت عبور کنند .

مشاوره زوج درمانی

شما می توانید هنگام مواجهه با این مشکل با متخصصین مجرب ما در مرکز مشاوره مشاورکده تماس بگیرید تا با بهترین متخصصین در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای مهمترین بخش از زندگیتان بگیرید.

مشاوره طلاق توافقی به چه صورت است؟

زمانی که زوج برای طلاق به مشاوره طلاق مراجعه می کنند مشاور پس از بررسی های لازم اگر متوجه شود ادامه زندگی زوج سودمند نیست و بعد از تلاش برای اصلاح ارتباط زوج و بی ثمر بودن نتایج به این نتیجه برسد که طلاق بهتر از حفظ خانواده است به زوج کمک می کند تا با کمترین آسیب مسیر جدایی را طی کنند تا حرمت ها بین زوجین حفظ شود و فرزندان آسیب نبینند و اینکه با توجه به شرایط هر یک از زوجین و سنجش موقعیت آنها راهکار هایی ارائه می دهند تا منافع زوجین حفظ شود .

نقش مشاور در مشاوره طلاق توافقی چیست؟

مشاورطلاق با بررسی های لازم اگر به این نتیجه برسد که ادامه زندگی زوجین امکانپذیر نیست به آنها کمک می کند تا آگاهانه و با کمترین آسیب ممکنه برای زن و شوهر و فرزندان این جدایی صورت بگیرد مشاور در طلاق کمک می کند هم زن و هم مرد از حقوق خود نسبت به یکدیگر مطلع شوند و حتی شرایط و زندگی پس از جدایی و آسیب های احتمالی پس از جدایی برای هر یک از زوجین را با توجه به شرایط و موقعیت زندگیشان توصیف میکند و حتی مشاور های لازم در طلاق شرایط فرزندان و آسیب های احتمالی پس از جدایی والدین را برایشان توصیف می کند تا آگاهانه تصمیم بگیرند و وارد نقش جدید مشاوره برای طلاق کمک می کند.

تا افراد بعد ازاین ناکامی نگاه دیگری به زندگی داشته باشند و با ایجاد تغییراتی در سبک تفکر و سبک زندگیشان با توجه به موقعیت حالا و اکنون خود بهترین مسیر را در پیش گیرند برای ایجاد حال خوب و زندگی جدیدی را بسازند برای ایجاد سلامت روان و رشد بهینه خوددر کانون خانواده و سطح جامعه در سطح کلان ؛ در واقع مشاور طلاق بهترین مسیر را با توجه به موقعیت فرد توصیف میکند تا این کلاف سردرگم مسیر خود را پیدا کند.

چه زمانی به مشاوره طلاق مراجعه کنیم :

چه زمانی به مشاوره طلاق مراجعه کنیم :

گاهی اوقات به قدری در روزمرگی های زندگی غرقیم و از کنار مسائل بوجود آمده میگذریم که بیکباره متوجه حجمه بسیار وسیعی از مشکلات جمع شده و خشم بسیار زیادی می شویم که تحمل همه چیز دیگر برایمان تمام شده و مشاوره طلاق دقیقاً در همین زمان که زنگ خطر است برای رفتارهای هیجانمدار که معمولاً بسیاری از جدایی ها بدون تفکر و از سر خستگی و احساس خشم و بدون فکر اتفاق می افتد.به فریاد این افراد می رسد تا با این مسئله برخورد منطقی داشته باشند.

در اینجا به چند نکته که زنگ خطر و هشدار است برای مراجعه به مشاور طلاق اشاره می کنیم :

ـ زمانی که زوج دچار روزمرگی شدند و فراموش کردند که نقش زن و شوهری دارند و ارتباطشان تقریباً قطع شده است.

ـ زمانی که یکی از زوجین خیانت کرده و به یکدیگر فرصت می دهند مشاور طلاق بسیار کمک کننده است.

ـزمانی که یکی از زوجین یا زوج احساس میکنند هیچ لذتی از زندگی مشترک نمیبرند و دیگر حسی بینشان وجود نداردبهتر از با مشاوره طلاق مشورت کنند.

ـ زمانی که در مسیر زندگی مشترک یکی از زوجین پیشرفت می کندو طرف مقابل سکون دارد که در این زمان یکی از زوجین احساس برتری نسبت به زوج دیگر می کند و خودش را برتر می داند در رابطه و حس می کند همسرش لیاقت وی را ندارد ؛دقیقاً زنگ خطریه که ضرورت این موضوع در این زمان احساس می شود.

ـ عدم صداقت در زندگی مشترک باعث بروز مشکلاتی می شود که با تکرار و عادت الگوی رفتاری غلط باعث هشداری جدی برای جدایی زوج و نیاز به مشاوره برای طلاق در این زمان احساس می شود برای اصلاح رابطه و حفظ زندگی مشترک

ـ طلاق عاطفی بین زوجین ؛ دقیقاً زمانی که زوج فقط زیر یک سقف حضور فیزیکی دارند بدن اینکه حسی به همدیگر داشته باشند بخاطر ترس از آبرو و هر چیز دیگریزنگ خطریست برای طلاق و جدایی دقیقا برای جلوگیری از جدایی حضور مشاوره طلاق احساس می شود.

قطعاً موارد دیگری وجود دارد که بمحض احساس خطر در سردی رابطه زوج و بروز مشکلات نباید سرسری از این موضوعات رد شد چرا که آسیب های جدی تری را در پی خواهد داشت بهتر است بمحض بروز مشکلات به مشاوره طلاق مراجعه کرد شما میتوانید در صورت بروز چنین مشکلاتی با متخصصین مشاوران طلاق مرکز مشاورکده تماس بگیرید.

پیشنهاد ما به شما : مشاوره زوج درمانی

مشاوره روابط زناشویی

مشاوره طلاق به صورت تلفنی: همراه شما عزیزان در مواقع ضروری هستیم

برخی اوقات افراد در شرایطی قرار می گیرند که در لحظه نیاز به کمک و راهنمایی دارند دقیقاً در این هنگام مشاوره تلفنی و مشورت با افراد متخصص بسیار کارساز و مفید است .

برخی زوجین بدون تدبیر و در هنگام عصبانیت تصمیم به جدایی می گیرند که بهترین کار در این زمان مشورت کردن با فرد متخصص در این زمینه است مشاوره درست در همین لحظه میتونه کمک کننده باشه و شما تنها با تماس با مراکز مشاوره طلاق بصورت تلفنی می توانید همان لحظه با مشورت کردن با مشاور متوجه مشکلات خود می شوید و از یک طرفه به قاضی رفتن دست بر می دارید و کمی آگاهانه متوجه مشکل خود می شوید و کم زمان خریدن در این هنگام کمک میکنه تا با تدبیر به این موضوع نگاه کنید؛ مشاوره طلاق بصورت تلفنی بسیار تآثیرگزار است.

از سوی دیگر این مشورت ها کمک میکند تا اگر مشکلات بصورت جدی وجود دارد بررسی شود و به زوجین کمک شود ؛ در بیشتر مواقع زوج های جوان که تازه ازدواج کردند با کوچکترین مشکل بعلت عدم سازگاری بفکر طلاق می افتند که در این هنگام در لحظه با تماس با مشاور طلاق بصورت تلفنی متخصص طلاق بسیار کمک شایانی به این زوج ها می کند و گاهی ممکنه افرادی که بفکر جدایی افتادند و ذهنشان درگیر این مسئله باشد امکان مشاوره حضوری نداشته باشند که مشاوره طلاق تلفنی بسیار کمک کننده است قطعاً طلاق در همه ی موارد خوب نیست و جز‌ء بدترین انتخابات فرد در زندگی شخصی اش می باشد؛ اما گاهی اوقات با توجه به شرایط فرد مجبور به این کار است که این موضوعات بصورت تلفنی کمک می کند به زوجین در تصمیم گیری صحیح تا بهترین حالت ممکن را با توجه به شرایطشان انتخاب کنند .

شما می توانید هنگام مواجهه با بروز چنین مشکلاتی بجای اینکه اقدام سریع و بدون فکر برای جدایی کنید قبل از انجام هر کاری تنها با برداشتن تلفن و تماس با مشاورین طلاق متخصص در این امر مشورت کنید تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری کنید.

مفهوم طلاق

طلاق به معنای پایان قانونی ازدواج و جدا شدن یک زوج از یکدیگر است. ما به شما مشاوره طلاق را پیشنهاد می دهیم و بعد از طلاق تمام حقوق، تکالیف و شرایطی که بین زوجین هنگام ازدواج وجود داشته از بین میرود.

در لغت طلاق به معنای رها کردن و آزاد کردن است. همچنین از نظر حقوقی به معنای منحل شدن ازدواج دائم با شرایط خاص از جانب مرد یا نماینده او است. این نوع جدایی مخصوص ازدواج دائم است.

منحل شدن ازدواج موقت از طریق بخشش مدت باقیمانده ازدواج از جانب مرد یا پایان مدت تعیین شده ازدواج، صورت می‌گیرد.

از آن جایی که در بعضی از شرایط ادامه زندگی یک زوج ممکن نیست و در پی آن امکان رخ داد مشکلات بیشتری وجود دارد ، اسلام نیز با راهی چون طلاق برای جدایی زن و شوهر موافق است.

البته تا حد امکان باید راه حل‌های دیگری برای رفع اختلافات بین زوجین استفاده کرد و طلاق آخرین راهکار باشد.

مشاوره خشونت و عصبانیت

همان طور که می دانید افرادی هستند که به پایان زندگی مشترک خود رسیده اند و به این نتیجه رسیدند که دیگر ادامه دادن فایده ندارد از این رو تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند.
اما همانطور که می دانید طلاق و جدایی به این راحتی ها نیست و باید هر یک از طرفین شرایط و موقعیتی را بگذراند اگر زن و شوهر فرزندی داشته باشند باید مشخص شود که حقوق فرزند و مسئولیت او بر گردن چه کسی است و حتی اگر فرزندی هم نداشته باشند هر یک در مقابل دیگری حق و حقوقی دارند. این قوانین را در مشاوره طلاق آگاه می شوید.

اما واقعاً چه کسی از چنین حقوقی آگاه است و چه کسی می ‌تواند در این راه به شما کمک کند؟ ما این جا هستیم تا به چنین سوالاتی پاسخ دهیم. ببینید عزیزان ورود به شرایط و وضعیت طلاق نیازمند گرفتن راهنمایی ‌های مفید می باشد تا شما را در این راه هدایت کند.
البته که بهترین و پر فایده ترین راهنمایی ها را می توانید از مشاوران سایت مشاور کده دریافت کنید زیرا این مشاوران به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند برای اطلاعات بیش تر در این زمینه ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید.

مشاور طلاق توافقی

گاهی ممکن است هر ۲ نفر که زن و شوهر هستند تصمیم به طلاق و جدایی بگیرند یعنی به زبان ساده تر هر دوی آن ها رضایت کامل برای جدا شدن داشته باشند.
اما ندانند که در واقع باید چه کار کنند از این رو باید با مشاوران سایت مشاور کرده جلساتی را تحت عنوان مشاوره در طلاق توافقی بگذرانند تا بتوانند در مقابل قاضی پرونده دلایل نیرو برای طلاق توافقی عنوان کنند و به سادگی و بدون صرف و از یکدیگر جدا شوند.
اما ممکن است فقط یکی از زوجین راضی به طلاق باشد در این صورت کار سخت تر می شود زیرا طرف مقابل به هیچ عنوان قصد طلاق گرفتن ندارد از این رو فردی که تمایل به جدایی دارد باید برای راحت تر کردن کار خود و عنوان کردن دلایل با استناد به یک مشاور خیلی خوب مراجعه کند که این مشاوره تحت عنوان مشاور طلاق غیر توافقی می باشد.
مشاور هم در این زمینه همه راهنمایی ها و کمک های لازم را خواهد داد پس اگر تمایل به طلاق توافقی و یا غیر توافقی دارید اصلا نگران نباشید.

هزینه مشاوره طلاق

قطعاً یکی از چیزهایی که برای هر کسی هنگام مراجعه به مشاور مهم است این است که چه مقدار هزینه باید بپردازد زیرا همان طور که می دانید اوضاع اقتصادی کمی نابسامان است و هزینه ها مقداری بالا می باشند.
اما اصلاً لازم نیست نگران باشید زیرا هزینه های مشاور طلاق به صورت کاملا منصفانه می باشد طوری که هر کسی بتواند از چنین مشاوری استفاده کند و هزینه آن را بپردازد هزینه مشاوره طلاق به موارد زیر بستگی دارد:

  • تعداد جلسات مشاوره های طلاق
  • مقدار زمان جلسات مشاوره برای طلاق
  • کارشناسی که برای مشاوره انتخاب می کنید
  • نوع مشاوره ای که انجام می شود( حضوری و یا غیر حضوری)

مشاوره طلاق در دوران عقد

یکی از سوالاتی که بسیار زیاد پرسیده می شود این است که افرادی هستند که می ‌خواهند در دوران عقد طلاق بگیرد اما سوالاتی هم در این مورد ذهنشان را مشغول می ‌کند و سوالاتی در مورد حق و حقوق خود و شرایط طلاق در دوران عقد دارند حتی ممکن است برای طلاق در دوران عقد نیاز به یک فرد معتمد و راز دار و هم صحبت داشته باشند.
این فرد کسی نیست جز یک مشاور قابل اعتماد که در این زمینه اطلاعات کامل را دارد و بدون هیچ نگرانی میتوان در مورد طلاق با او صحبت نمود. گاهی افراد به دنبال مشاوره طلاق یک طرفه هستند تا بتوانند بدون اینکه طرف مقابل مطلع باشد و یا تمایل به جدایی داشته باشد اقدام به طلاق و جدایی کنند.

مشاوره اعتیاد

اما قطعاً باید شرایطی داشته باشند که تنها کسی که می تواند این شرایط را مو به مو به چنین افرادی توضیح دهد کسی نیز جز مشاوران متخصص س و تحصیل کرده در سایت مشاور کده که به راحتی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن در چنین زمینه‌ هایی شما را راهنمایی می کنند.

مشاوره طلاق غیر حضوری

گاهی افرادی هستند که به دلیل وجود مشغله های کاری و یا دیگر مسائل توانایی مراجعه حضوری به مشاوره را ندارند از این رو تصمیم می گیرند که به صورت غیر حضوری مشاوره دریافت کنند.
مشاوران سایت مشاور کده هم در این زمینه تخصص بسیار بالایی دارند و می توانند به صورت تماس تلفنی و غیر حضوری به شما بهترین مشاوره را بدهند به طوری که به هیچ عنوان به مشکل بر نخورید و بهترین راه ها را هنگام فرآیند طلاق انجام دهید.
همچنین اگر به فکر پیدا کردن مشاور در سایت های مشاوره می گردید بهتر است بسیار دقت کنید و مشاوره طلاق در سایت های معتبر را انتخاب کنید زیرا افرادی سودجو وجود دارند که همواره به دنبال دادن مشاوره غلط و منحرف کننده به افراد می باشند و فقط به دنبال دریافت هزینه های گزاف از شما هستند پس باید مواظب چنین افرادی باشید و به سایت های معتبر مثل سایت مشاور کده مراجعه کنید.

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید