021-66197223

021-66197223

مشاوره اعتیاد

آیا مشاوره اعتیاد می تواند برای ترک اعتیاد کمک کند؟ امروز قرار است که در رابطه با یکی از بزرگ ترین معضل های زندگی این روز های بشر یعنی اعتیاد با شما صحبت کنیم.  همان گونه که می دانید اگر اعتیاد به موقع تشخیص داده نشود و فرد معتاد از آن منجلاب بیرون کشیده نشود ممکن است عواقب خیلی بدی هم برای فرد و هم برای اعضای خانواده داشته باشد.

لازم به ذکر است که اگر به موقع به ذکر اعتیاد نرسید دزدی، طلاق و هزاران مشکل دیگر به وجود می آید از همین رو ما امروز با مبحث مشاور اعتیاد در خدمت شما هستیم. چنان چه یکی از اعضای خانواده تان و یا حتی خودتان به این بیماری خانمان سوز دچار هستید حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شایان به ذکر است که هیچ گاه نمی توان فرد معتاد را مجبور به ترک کرد زیرا اگر به اجبار ترک کنند احتمال بازگشتشان خیلی زیاد است و شما بیهوده وقت، انرژی و هم چنین پول خود را هدر داده اید. بیماری اعتیاد به دو بخش تقسیم می شود و برای بهبود کامل باید بر روی این دو مورد تمرکز کنید :

  • جسمی
  • روحی و روانی

قسمت جسمی این مشکل را همه ی ما می توانیم تماشا کنیم زمانی که فرد معتاد بر اثر سم زدایی بدن درد دارد و خود را به در و دیوار می کوبد. اما باید خدمتتان عرض کنیم که قیمت اصلی ماجرا بخش روانی است. قسمت روان درمانی از همان لحظه ی اول شروع می شود و پس از درمان جسمانی هنوز با فرد بیمار همراه است برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با مشاور اعتیاد آنلاین، تلفنی و … با ما همراه باشید.

همه چیز از تفریحی کشیدن شروع می شود

طبق تحقیقات پا بیش تر معتاد ها ابتدا برای تفریح مواد مخدر را شروع کردند و گمان می کردند که این فقط یک تفریح است و آن ها هر وقت که اراده کنند می توانند آن را کنار بگذارند حتی شاید فرد معتاد که با شما زندگی می کند هنوز باور نداشته باشد که معتاد است.

زمانی که برای اولین بار یک مواد مخدر را فرد مصرف می کند حس خوشایند فوق العاده ای به آن دست می دهد که هر بار فرد وسوسه می شود که آن حس سبکی را بار دیگر تجربه کند اما دیگر آن حس اولیه باز نمی گردد مگر اینکه مقدار و یا حتی نوع مواد تغییر کند‌.‌

اعتیاد ممکن است که دوباره زیادی داشته باشد برای افراد به خاطر سرکوب شدن های بیش از جا و یا حتی نبود اعتماد به نفس به کمک مواد خود را تخلیه می کنند، خیلی از آن ها مشکلات زندگی خود را فراموش می کنند غافل از این که نه تنها مشکل خود اولیه را حل نمی کنند بلکه مشکل را صد برابر بد تر می کنند. پس همین حالا که دیر نشده باید به فکر درمان افتاد.

اهمیت کمک گرفتن از مشاور اعتیاد

خب شاید با خود گمان کنید که قسمت اصلی همان سم زدایی است و مهم این است که سم از بدن فرد خارج سود اما ما به جرات به شما می گوییم که قسمت روحی خیلی مهم تر است. این که بعد از ترک کردن چگونه با فرد برخورد شود و از آن محیط و عواملی که موجب شد فرد به اعتیاد گرفتار شود دور شود و سرزنش نشود.

همه ی ما می دانیم که فرد معتاد در دوران اعتیاد چه تنش هایی دچار خانواده کرده است اما خب برای یک بار هم که شده است تمام مشکلات قبل را فراموش  کنید و یک شانس دوباره به خود و آن فرد بدهید.

اگر مشاوره اعتیاد را جدی نگیرید ممکن است که فرد بار دیگر به سمت مواد مخدر  روی آورد و احتمال این هست که مقدار مواد مصرفی اش از دفعه ی قبل بیش تر شود پس اگر قصد ترک کردن دارید و یا این که یکی از اطرافیان را ترک می دهید حتما باید مشاور تماس بگیرید.

چنان چه نمی توانید از پس هزینه های آن بر بیاید می توانید از مشاور اعتیاد رایگان کمک بگیرید و یک بار برای همیشه به این معضل خاتمه دهید. در بخش بعد خدمت شما عرض می کنیم که مشاور حضوری بهتر است با مشاور آنلاین پس با  ما همراه باشید.

مشاوره اعتیاد حضوری بهتر است یا تلفنی؟

لازم به ذکر است که در چنین مواقعی بحث بین بدتر و بهتر نیست. چنان چه می توانید فرد را نزد مشاور اعتیاد حضوری ببرید و او قبول کرد که با شما به پیش مشاور بیاید می توانید به مشاور مراجعه کنید. اگر حضوری بروید یک مزیت دارد که فرد می تواند ارتباط نزدیک تری با فرد برقرار کند و با یک دیگر صحبت کنند.

اما خب ممکن است که فرد نتواند به پیش مشاور بیاید و یا این که با توجه به شلوغی زندگی ها مراجعه به مشاور کار دشواری باشد و یا این که شما نتوانید از پس هزینه های آن بر بیاید. مشاور اعتیاد تلفنی هزینه ی کم تری دارد.

شما دیگر لازم نیست با وجود مشغله های کاری که دارید و یا عدم یک مشاور خوب در شهرتان بار این مسئولیت سنگین را به تنهایی به دوش بکشید . برای مشاوره تلفنی تنها کافی است از راه های ارتباطی ما که در اختیارتان قرار داده ایم با مشاور های پا تماس بگیرید.

هزینه مشاور اعتیاد چه قدر است

یکی از پر تکرار ترین سوال ها که خانواده ها از ما می پرسند این است که هزینه ی مشاور اعتیاد چه قدر است و چگونه محاسبه می شود؟ باید خدمتتان عرض کنیم که هزینه ی مشاور ها به مورد خاصی بستگی دارد و ما نمی توانیم یک قیمت مشخص خدمتتان عرض کنیم.

این هزینه بستگی دارد که شما مشاوره حضوری بخواهید و یا این‌ که فقط مشاوره تلفنی بخواهید. لازم به ذکر است که ساعت و وقتی که مشاور در اختیار شما قرار می دهد نیز در هزینه ی این مشاوره تاثیر دارد.

گاهی اوقات نیز مشاوره گرفتن از یک فرد کار کشته و مشهور در این زمینه هزینه بیش تری دارد اما ما به تمام مشکلات شما فکر کرده ایم و مناسب ترین قیمت را برای شما در نظر گرفته ایم تنها کافی است تماس بگیرید.

پیشنهاد ما به شما : نشانه های اعتیاد

دریافت مشاوره اعتیاد

متأسفانه آمار اعتیاد به مواد مخدر به‌عنوان یک مشکل خانمان‌سوز در حال گسترش است رفع این مسئله و مشاوره اعتیاد برای کسانی که به این مسئله دچار شده‌اند برای حفظ و بقای سلامت جامعه امری مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

اعتیاد مسئله‌ای است که به‌راحتی قابل برگشت نیست و مسائلی را هم برای فرد و اجتماع به وجود می‌آورد که غیر قابل جبران است. تجربه استفاده از مواد مخدر در وهله اول ممکن است برای فرد خوشایند باشد و فرد با وهم ناشی از این مسئله که این مواد لذت و خوشی می‌آورد به آن معتاد می‌شوند و آن را بارها تجربه می‌کنند.

بی خبر از این مسئله که این امر یک خوشی بسیار کاذب و گذراست و در ادامه زندگی فرد را به تباهی می‌کشاند. در گذشته از جمله شایع و پر مصرف‌ترین مواد بیشتر با تریاک آشنایی داشتند تریاک ماده ایی قهوه ایی رنگ و دارای شکل خمیری است مصرف این مواد قبلاً زیاد بود که امروزه کمتر شده است و مواد دیگری جایگزین تریاک شده است.

علت روی آوردن به اعتیاد در جوانان

جوانان به عنوان مهم‌ترین قشر یک اجتماع به دلایلی چون بیکاری و فشار اقتصادی به این بلای خانمان‌سوز دچار می‌شوند. این عامل می‌تواند اصلی‌ترین علت روی آوردن به اعتیاد در بین جوانا باشد اما در کنار این مورد بزرگ شدن در یک محیط سالم تأثیر به سزای در جلوگیری از گرایش افراد به مواد مخدر دارد.

دلیل دیگری که نسبت به دو مورد فوق در گرایش به اعتیاد می‌تواند مؤثر باشد سطح سواد است افرادی که به دنبال علم و دانش هستند کمتر دچار اعتیاد به مواد مخدر می‌شوند بیشتر معتادان یا بی سواد یا داری تحصیلت زیر دیپلم می‌باشند.

داشتن اطرافیان ناباب که افراد را در مصرف و روی آوردن به مواد مخدر کنجکاو می‌کنند می‌تواند در معتاد کردن افراد تأثیر به سزای داشته باشد. چرا که یکبار مصرف و تجربه این نوع مواد یک لذت گذرا و خوشی کاذب می‌دهد که به مررو منجر به اعتیاد و عدم توان در ترک آن خواهد شد.

مواد از هر نوعی که باشد اعتیاد آور است اگر یک بار تجربه شود دوباره فرد را به مصرف مجدد وسوسه خواهد کرد.

اگر به این تجربه رسید هرگز خود را گول نزنید و تا اعتیاد کامل پیدا نکردید آن را ترک نمایید و در وهله اول اصلاً آن را تجربه نکنید چرا که اگر آلوده شوید دیگر سخت می‌توان از آن نجات یافت. مشاوره اعتیاد به شما کمک خواهد کرد که اگر به هر دلیل به مصرف آن مواد وسوسه شدید یا در مرحله مصرف و حتی اعتیاد کامل باشید کمک کند تا دوباره به زندگی سالم خود برگردید.

اگر خود شما فردی هستید که قرار است به یک معتاد برای ترک کمک کنید این کار را حتماً با مشاوران ترک اعتیاد در مرکز مشاوره مشاور کده در میان گذاشته و از توصیه‌های آن‌ها پیروی کنید.

پیشنهاد ما به شما : تشخیص اعتیاد به مواد مخدر

اهمیت مشاوره اعتیاد

بالا رفتن جامعه آماری معتادان به انواع مواد مخدر و تغییر دادن روح و شخص فرد معتاد اهمیت مشاوره در این زمینه را بسیار بالا برده است. روی آوردن به اعتیاد فرد معتاد را به سمت تباهی خواهد کشاند که این موضوع یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

این مشکل نتنها فرد را دچار مشکل می‌کند بلکه جامعه را نیز با مشکلاتی مواجه خواهد کرد به این خاطر پرداختن به آن یک امر مهم تبدیل‌شده است. برای ترک اعتیاد روش‌های مختلفی وجود دارد اما این‌گونه روش‌ها هیچ‌کدام به بعد روحی و روانی این مسئله توجه نمی‌کنند و آسیب‌های احتمالی بعد از ترک اعتیاد را در نظر نمی‌گیرند.

لذا اگر به دنبال ترک اعتیاد برای خود یا اطرافیانتان هستید حتماً با یک مشاور در این زمینه مشورت نمایید تا با کمترین آسیب روحی و فشار روانی بتوانید از این بحران عبور کنید.

برای دریافت مشاوره اعتیاد می‌توانید با ورود به قسمت رزرو مشاوره، با شماره های قرار داده شده تماس گرفته و از مشاوران متخصص ما وقت دریافت کنید.

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »

آخرین مقالات مشاوره روانشناسی

درمان افسردگی بدون دارو
افسردگی
nima

درمان افسردگی بدون دارو

درمان افسردگی تنها با دارو صورت نمی‌گیرد بلکه بسیاری از روش‌های دیگر نیز برای جلوگیری از گسترش افسردگی موجود هستند. ما در این مقاله سعی

بیشتر بخوانید »
مرد طلاق گرفته
مشاوره طلاق
nima

پشیمانی بعد از طلاق

طلاق یکی از اتفاقات ناخوشایندی است که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بسیاری از زوج‌ها بعد از اینکه مدت زمانی از ازدواجشان گذشت تازه به

بیشتر بخوانید »
Call Now Buttonبرای تماس با مشاور کلیک کنید